fbpx

Promíchejte osvěžení se zážitky s pivním mixem 2 fotografie
foto: Jakub Zeman

Rostoucí oblibu ovocných příchutí piva lze vysvětlit několika faktory. V první řadě jde o inovaci receptur, které jsou dnes mnohem jemnější, vyváženější a kreativnější. Neméně podstatné jsou celospolečenské trendy, které přináší generace Z

Zveřejněno: 8. 6. 2021

Pivní mixy nejsou žádnou novinkou. Mají zajímavou historii a jejich popularita neustále roste. Na českém trhu se ovocné pivní mixy usadily před deseti lety a okamžitě způsobily velký boom. Rostoucí poptávka po inovativních příchutích piva přináší tomuto segmentu spoustu zajímavých impulzů, a to zejména ze strany generace Z, která tíhne k netradičním chuťovým zážitkům a nyní i k nealko variantám těchto osvěžujících nápojů. U zrodu této kategorie u nás stála značka Cool, která po celou dekádu patří mezi nejvyhledávanější v celé kategorii.

Oblíbený nápoj krále Midase

Většina lidí je přesvědčena, že pivní mix vznikl v Americe a za jeho vývojem stojí hipsterská kultura. První důkaz o jeho existenci byl ale objeven v hrobce krále Midase. Jeho historie sahá až do roku 750 př. n. l. V daném období se pivo míchalo téměř se vším. Mezi nejoblíbenější ingredience patřily med, rozmarýn, hrozny, myrta, drcený mák nebo žula.

Lidé v posledních letech se zvýšeným zájmem sledují, co konzumují, a zda produkty neobsahují například konzervanty, umělá barviva či přidaný cukr.

V 17. století se koktejly z piva začaly objevovat v Americe, kde se do hromadné výroby pustilo pivo s rozmanitými příchutěmi. Mezi nejznámější pivní mixy patřil „Rattle-Skull“, což je směs tmavého piva, rumu, limetkové šťávy a muškátového oříšku, nebo „Flip“. Ten se vyráběl z teplého piva, melasy, rumu a vajec. Pivní mixy byly v té době oblíbené zejména u námořníků. K dalšímu výraznému zlomu došlo v roce 1930, kdy se v Belgii začalo vařit moderní ovocné pivo.

Od pivní klasiky k nealko mixu

Globální průzkum společnosti Nielsen uvádí, že zájem milovníků tradičního piva o pití pivních mixů je o 39 % vyšší než před několika lety. Rostoucí oblibu ovocných příchutí piva lze vysvětlit několika faktory. V první řadě jde o inovaci receptur, které jsou dnes mnohem jemnější, vyváženější a kreativnější. Neméně podstatné jsou celospolečenské trendy, které přináší generace Z.

Mladí lidé místo klasického piva upřednostňují pohodlnější, snadno dostupné a praktické alternativy, nabízející chuťové zážitky v podobě originálních příchutí. Není proto náhoda, že se trh s pivem výrazně změnil. Lidé v posledních letech se zvýšeným zájmem sledují, co konzumují, a zda produkty neobsahují například konzervanty, umělá barviva či přidaný cukr. Více a více konzumentů také sleduje informace o energetické hodnotě nápojů. I proto se lidé stále častěji přiklánějí k nealkoholickým variantám svých oblíbených beermixů, které v sobě spojují typickou hořkost piva s ovocnou složkou.

Léto bez limitů

Přivítejte léto s pivními mixy COOL, které letos slaví své desáté výročí! Příjemně zchladí, zabaví a osvěží, kdykoli chcete. Vždy skvěle chutnají. Neobsahují žádné konzervanty ani umělá barviva. 

Náš tip
Pivní mix COOL Rybíz a limetka s obsahem alkoholu 0,0 % obj.

cool plech

Lehká, výrazná a vyvážená kombinace černého a červeného rybízu se šťávou z limetky představuje zcela nový chuťový zážitek. Je výborným společníkem pro sport, zábavu i relaxaci a obsahuje pouze 18 kcal na 100 ml. Nejlépe chutná dobře chlazený, ve společnosti přátel.    

PÍT COOL JE ŽÍT COOL!

Související…

Na trh vstupují novinky od Velkopopovického Kozla: Mistrův Pšeničný a Mistrův Tmavý
Komerční článek

foto: COOL a Jakub Zeman, zdroj: COOL

Tipy redakce

Zloději odnáší písek z pláží. Je to podobně cenná komodita jako voda

Zloději odnáší písek z pláží. Je to podobně cenná komodita jako voda

Loni v létě zaplatil jeden britský turista na Sardinii pokutu 1 032 eur, když byl...

Pohyb severního magnetického pólu se pořád zrychluje. To ohrožuje celou planetu

Pohyb severního magnetického pólu se pořád zrychluje. To ohrožuje celou planetu

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...