fbpx

Cílem diskusí pod jednotlivými články je nabídnout prostor, kde se lidé mohou setkávat a vyměňovat si své názory. Diskuse jsou vedeny prostřednictvím Facebook Comments Plugin a jsou tedy uživatelům zpřístupněny primárně pod jejich FB účty.

Abychom takovýto prostor mohli nabídnout a efektivně spravovat, musí v něm platit určitá pravidla, stanovená redakcí online magazínu Flowee. Vstupem do diskuse, vyjadřuje uživatel souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.

V případech, které vymezují tyto pravidla si moderátoři vyhrazují právo bez předchozího upozornění skrývat nevhodné příspěvky z diskusí. V případě opakovaného porušování pravidel mohou moderátoři zablokovat vkládání dalších komentářů daného uživatele. Omezení se může vztahovat na konkrétní FB účet. Při opakovaném a zásadním porušování pravidel mohou být také odstraněny všechny předchozí komentáře daného uživatele.

Základní principy udržitelné diskuse na www.flowee.cz jsou tři: dodržování zákonů, nezneužívání diskusního prostoru ke spamování a slušnost

1. Diskutujme věcně a s úctou k ostatním

Žádáme vás, abyste k sobě vzájemně přistupovali s úctou, neútočili na sebe, nezneužívali diskusí k výhrůžkám, obtěžování, pomluvám a šíření nepravdivých informací.

Příspěvky podněcující k násilí vůči konkrétním lidem nebo skupinám obyvatelstva a k rasové, etnické a náboženské nenávisti jsou zakázány. Do diskuse nepatří obscénní a vulgární příspěvky. Přitom nezáleží na tom, zda jsou vulgarity výslovné, nebo jsou „vytečkovány“, či je obscenita vyjádřena „opisem“.

Redakce online magazinu Flowee si vyhrazuje právo mazat podle vlastního uvážení texty urážlivé, agresivní, úmyslně komolené a také zjevné provokace.

Zakázané je psaní příspěvků pod jménem nebo pod fotografií („avatarem“) jiné žijící osoby nebo existující korporace. (Pravidla diskuse se vztahují také na uživatelská jména diskutujících, důvodem ke smazání komentáře nebo zablokování uživatele tedy může být i samotný „nick“).

Není dovoleno zaplavovat diskuse neustále stejným textem či textem s tím samým věcným obsahem. Zapovězeno je také grafické ztvárnění, jehož cílem je přitáhnout zvláštní pozornost (například psaní textů velkými písmeny nebo nadměrné používání emotikonů).

Je nepřípustné propagovat v diskusích komerční produkty či soukromé firmy. Vzhledem k tomu, že není možné přesně definovat, co ještě souvisí s diskusí a co už je záměrná propagace, vyhrazují si moderátoři právo toto posuzovat ad hoc.

Diskuse jsou primárně určeny k výměně názorů diskutujících k tématu příslušného článku, ne k distribuci informací z jiných zdrojů. Pokud diskusní příspěvek obsahuje odkaz (URL adresu) na jinou webovou stránku, vystavuje se jeho autor riziku, že komentář bude posouzen jako spam.

2. Dodržujme zákony

Každý diskutující je zodpovědný za dodržování všech zákonů a právních norem, které platí v zemi, kde žije. Zvláště chceme upozornit na možný konflikt se zákonem v případě publikování materiálů odkazujících na dětskou pornografii, porušujících autorská práva a propagujících nelegální drogy. Moderátoři si vyhrazují právo posoudit, kdy je příspěvek už za hranicí zákona.

Materiály zveřejněné na stránkách www.flowee.cz jsou chráněny autorským zákonem a jejich další šíření je možné jen se souhlasem vydavatele. Pokud je chcete použít, kontaktujte nás, prosím, prostřednictvím elektronické pošty na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

3. Buďme zodpovědní

Online magazín Flowee nepřebírá odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků. Pokud máte podezření, že někteří diskutující porušují zákony či tento kodex, napište nám, prosím prostřednictvím elektronické pošty na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
Při posuzovaní informací uveřejněných v diskusních fórech mějte na paměti, že není v silách redakce flowee.cz ověřovat pokaždé jejich pravdivost. Zvažujte jejich důvěryhodnost dřív, než na jejich základě podniknete jakékoliv kroky.

Stránky flowee.cz jsou veřejně dostupné bez ohledu na věk uživatelů internetu. Proto všechny účastníky diskusí důrazně žádáme, aby vzali v úvahu, že komentáře pod články mohou číst i děti.