fbpx

Vrcholem gala večera bude jako vždy poslední část programu, kdy proběhne soutěž kategorií ELITE PRO v nejprestižnějších kategoriích body building a bikini fitness

Zveřejněno: 23. 9. 2021

Daleko veselejší přípravy čekaly letos organizátory třetí edice IFBB DIC Diamond Cupu Praha. Po loňských covidových peripetiích, kdy ještě týden před závody nebylo jisté, že se opravdu uskuteční, proběhne letošní ročník 24. až 25. září v naprosto standardním režimu a organizátoři se v čele s Romanem Hajabáčem těší, že si svátek fitness světové úrovně užijí před širokým publikem.

„Fakt, že pořádáme IFBB DIC Diamond Cup již potřetí v řadě, potvrzuje naši kvalitní práci – jak ze strany IFBB, tak od samotných soutěžících,“ těší Romana Hajabáče, autora myšlenky IFBB DIC Diamond Cup.

Nové kategorie

Nově tradiční kategorie bodyfitness, bikini-fitness, fitness physique, bodybuilding, kulturistika a v loňském roce přidanou kategorii juniorů letos doplní i soutěž juniorek a párů. Soutěžící si rozdělí nejen body do světového žebříčku 2021 IFBB World Ranking, ale i 29 IFBB Elite Pro Cards. Vrcholem gala večera bude jako vždy poslední část programu, kdy proběhne soutěž kategorií ELITE PRO v nejprestižnějších kategoriích body building a bikini fitness.

DIC Diamond Cup Praha 2021 plynule naváže na prestižní závod Arnold Classic Europe, který se konal od 17. do 19. září ve španělské Seville.

„Snažíme se nestagnovat a publiku nabídnout pokaždé něco nového, neotřelého. Vloni jsme premiérově představili kategorii juniorů, které doplní juniorky a kategorie fit pairs. To programu rozhodně dodá na atraktivitě,“ komentuje Hajabáč letošní program. Vedení soutěže tak pokračuje v rozšiřování do všech věkových kategorií. Nadále tak pokračují ve stanoveném cíli, kterým je propagace zdravého životního stylu bez ohledu na věk.

Dorazí i Krpálek

DIC Diamond Cup Praha 2021 plynule naváže na prestižní závod Arnold Classic Europe, který se konal od 17. do 19. září ve španělské Seville. Předpokládá se proto nejsilnější obsazení ve všech kategoriích. Očekává se, že si cestu do publika najde i řada osobností, které se netají nadšením pro fitness, nebo jsou samy aktivními sportovci.

„Například Lukáš Krpálek s manželkou přijde podpořit svou švagrovou Sabinu Kaderkovou, která soutěží,“ podtrhuje popularitu závodů Hajabáč, který sám bude obhajovat loňský triumf v kategorii Physique mužů masters.

Související…

Bude fitness na předpis? Lékaři by mohli cvičení předepsat stejně jako lázně
Kateřina Hájková

foto: IFBB DIAMOND CUP PRAGUE 2021, zdroj: IFBB DIAMOND CUP PRAGUE 2021

Tipy redakce

Můžou Einsteinovu teorii relativity změnit chameleoni? Zatím se žádný nechytil

Můžou Einsteinovu teorii relativity změnit chameleoni? Zatím se žádný nechytil

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....

Byl bezdomovcem a říká: V Praze se dají za půl hodiny vyžebrat i dva tisíce

Byl bezdomovcem a říká: V Praze se dají za půl hodiny vyžebrat i dva tisíce

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...