fbpx

Přes den se chová pleť jinak než v noci. Proto vyžaduje dvojí péči. Denní péče by měla být zaměřena na ochranu. Noční péče spočívá v opravě poškození způsobených vnějšími faktory a stresem, kterým je pokožka během dne vystavena

Zveřejněno: 3. 8. 2021

Pokožka během dne bojuje s řadou vnějších faktorů. Zvlášť v období léta. Intenzivní UV záření, vlna veder, umělá klimatizace, špína, stres či elektrosmog zvyšují hladinu stresového hormonu kortizolu. Dochází k narušení přirozené bariéry. Pleť ztrácí vlhkost, je unavená. Může se jevit zarudlá nebo zanícená. Nejefektivnějším způsobem její revitalizace je pravidelná noční péče. V průběhu spánku poskytne potřebnou hydrataci včetně výživy a obnoví poškozené DNA.

Přes den se chová pleť jinak než v noci. Proto vyžaduje dvojí péči. Denní péče by měla být zaměřena na ochranu. Používejte přípravky, které pleť chrání před slunečními paprsky, znečištěním a špínou. Vaše denní rutina by měla zahrnovat jemný čisticí prostředek, toner, opalovací krém a zvlhčovač.

Noční péče spočívá v opravě poškození způsobených vnějšími faktory a stresem, kterým je pokožka během dne vystavena. Zaměřuje se na odstranění make-upu a hloubkové čištění. Zároveň pleti dodává hydrataci a výživu, potřebnou pro regeneraci buněk.


Náš tip

VÝŽIVNÁ ČISTICÍ A ODLIČOVACÍ EMULZE
Dvousložkový pleťový odličovač odstraňuje jakékoliv nečistoty a maz, které uvíznou v pórech. Pokožku snadno zbavuje také make-upu. Má jemnou texturu. Je určen pro všechny typy pleti včetně senzitivní a aknózní.

plet1

Základní ingrediencí je hypoalergenní růžová voda prvotřídní kvality. Vyniká čisticími a tonizujícími účinky. Má protizánětlivé schopnosti. Redukuje akné, zklidňuje spálenou pokožku. Vyrovnává kožní pH, stimuluje regenerační procesy. Pleť zanechává sametově jemnou, pevnou, hladkou a vláčnou.
Více informací ZDE.

Omlazení přes spánkový cyklus

Stejně jako my má i pokožka svůj biorytmus. Mezi jednadvacátou a třiadvacátou hodinou přepíná do regeneračního režimu a připravuje se na noční spánek. Během něj nejlépe vstřebává účinné látky a dochází k obnově DNA.

Několik hodin před spánkem stoupá hladina spánkového a růstového hormonu, které urychlují obnovu a regeneraci kožních buněk. Jejich produkce se mezi třiadvacátou a čtvrtou hodinou zdvojnásobuje, přičemž mezi druhou a čtvrtou hodinou dochází k trojnásobnému zvýšení buněčné výměny.

Kromě vyšší zvýšené buněčné aktivity je pleť během spánku propustnější. Tím, že je uvolněná a teplejší, lépe vstřebává funkční látky z aplikovaných přípravků.  

6 kroků pro noční péči během léta  

Každodenní očista
Horké a vlhké počasí způsobuje zvýšenou produkci mazu. Ten se míchá s potem, make-upem, prachovými částicemi a dalšími nečistotami, které ucpávají póry. Aby nedocházelo k zánětům či dalším kožním problémům, je nezbytné pleť každodenně ráno i večer čistit. Před spaním obličej důkladně umyjte jemným čisticím přípravkem a vlažnou vodou.

Exfoliace dvakrát týdně
Pokud během dne pleť dostatečně nehydratujete, dochází ke ztrátě vlhkosti. Suchost vytváří na pokožce matný film. Jemný peeling rychle pleť revitalizuje a rozzáří.

Aplikace esence
Esence spojuje výhody tonika i séra. Vysoce koncentrované účinné látky, které obsahuje, pronikají do těch nejhlubších kožních vrstev. Esence tedy působí jako mikrovýživa na buněčné úrovni. Aktivní složky ihned opravují vzniklý problém a poskytují mnohem výraznější hydrataci. Zároveň pokožku připraví na lepší absorpci séra či dalších přípravků.

Nezbytná hydratace
Hydratační přípravky jsou pro období léta zásadní. Poskytují potřebné živiny a pomáhají s nápravou vzniklých poškození. Noční krém s kyselinou hyaluronovou udržuje v pokožce vlhkost a zásobuje ji energií, aniž by blokovala póry. S dalšími účinnými látkami usnadňuje proces hojení a umožňuje probudit se s rozzářenou pletí.

Nezapomínejte na okolí očí a rty
Pokožka okolí očí neobsahuje kožní maz. Je velmi citlivá a tenká. Navíc neustále zatížená pohyby očí. Proto je nejnáchylnější k tvorbě vrásek. Noční přípravky pro její ošetření by měly obsahovat peptidy. Zintenzivňují hydrataci, zabraňují tvorbě vrásek a jemných linek.

Také jemná pokožka rtů podléhá celodennímu náporu UV záření a dalším vnějším vlivům. Proto je důležité ji chránit a vyživovat. Při večerním čištění odstraňte ze rtů odumřelé kožní buňky a před spánkem na ně aplikujte bohatou vrstvu balzámu.

Maska alespoň jednou týdně
Noční pleťové masky jsou účinným způsobem, jak dodat vyčerpané pleti intenzivní dávku výživy a léčebných složek. Alespoň jednou týdně dopřejte pleti masku s hydratačními účinky nebo s obsahem jílu, který zlepšuje strukturu pleti, vyhlazuje a čistí její povrch a zároveň pomáhá chránit před účinky UV záření.


Náš tip

NOČNÍ PLEŤOVÁ ESENCE – OBNOVUJÍCÍ
Koncentrát proniká do hlubokých vrstev. Kde působí v průběhu noci. Pokožku obnovuje, povzbuzuje, regeneruje a zastavuje projevy stárnutí. Sjednocuje barevné nerovnosti pleti, kterou zmatňuje. Reguluje tvorbu kožního mazu a viditelně zmenšuje póry.

plet2

Zmírňuje hyperpigmentaci a výskyt tmavých skvrn. Má exfoliační vlastnosti. Odstraňuje odumřelé buňky a zároveň stimuluje růst nových. Pokožce navrací zdraví, krásu a mladistvý vzhled.

Více informací ZDE.

Kdy se věnovat noční péči

Někteří odborníci doporučují, že nejlepší čas pro noční péči o pleť je těsně před spánkem. Může se však stát, že nakonec budete mít více hydratačního krému na polštáři než na obličeji.

plet3

Pamatujte, že pleť potřebuje alespoň 15–20 minut, aby se přípravky do pokožky řádně vstřebaly.


Náš tip

KRÉM PROTI VRÁSKÁM S KYSELINOU HYALURONOVOU A Q10
Omlazující pleťový krém redukuje viditelné projevy stárnutí včetně vrásek. Je bohatý na vzácné oleje a další cenné ingredience, které obnovují kožní buňky. Krém zlepšuje pevnost a pružnost pleti. Poskytuje ochranu před UV zářením a hyperpigmentací.

Více informací ZDE.

 

Věděli jste?

* Když se během spánku otáčíte ze strany na stranu, povlak polštáře vytváří tření, které urychluje tvorbu vrásek. Hedvábné povlaky jsou k pokožce jemnější. Pokud se v noci často převracíte, upřednostněte tento typ povlečení.

* Také spaní s obličejem zabořeným do polštáře způsobuje předčasné vrásky. Pro zdravou pleť je nejlepší spát na zádech.

* Před spánkem nepijte kávu. Dobrý a klidný spánek zajistí zdravou a odpočatou pleť.

* Nanesení balzámu na rty, hydratace rukou a nohou by měla být posledním krokem kompletní noční péče o pleť.

plet4


Náš tip

OČNÍ KRÉM S KOFEINEM – NOČNÍ
Hutný krém nabitý kofeinem zmírňuje a zabraňuje vzniku otoků kolem očí. Aktivní látky stimulují a obnovují buněčnou strukturu. Podporují prokrvení, zesvětlují kruhy pod očima, pokožce navrací zdravý a mladistvý vzhled.

Více informací ZDE.

Pokud se chcete probouzet s krásnou a zářivou pletí, nezanedbávejte její noční péči. Jejím dodržováním zajistíte největšímu orgánu svého těla rychlejší a lepší obnovu. Čas, který věnujete čištění, hydrataci a výživě, pomůže udržet pleť pružnou a pevnou.

S láskou Dulcia natural

Související…

Proč dát přednost přírodní kosmetice
Komerční článek

foto: Shutterstock a Dulcia.cz, zdroj: Dulcia.cz

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...