fbpx
Zveřejněno: 19. 6. 2017

Veršovalo mi to už od nejútlejšího dětství. „Míšo, ty budeš básník,“ říkaly mi paní učitelky v mateřské škole. A tak se skutečně stalo. Básní jsem napsal skutečně hodně a publikoval je prostřednictvím desítky básnických sbírek. Nepíšu však jenom básně. Jak šly roky, prošel jsem mnoha povoláními a vyzkoušel nejrůznější práce.

Pracoval jsem v knihkupectví a viděl, že svět je doslova zaplavený informacemi, že ale schází prostor k jejich uchopení. A také ticho, zejména v lidské mysli, k plnému pochopení těchto informací.

Pracoval jsem jako policista a shledal, že neexistují žádní zlí lidé, jenom lidé smutní a ztracení sami v sobě. 

Učil jsem v mateřské škole a pochopil, jak velmi dětem škodíme, když jim striktně určujeme, co, jak a kdy mají dělat, namísto toho, abychom je povzbuzovali v jejich přirozenosti.

vrsek shutterstock 556266412

Stačí vystoupit ze svých představ o tom, jak by věci měly být, a začít přijímat vše tak, jak to přichází.

Prodával jsem v bio obchodě a poznal, že daleko zásadnější, než co jíme, je, jakým způsobem to jíme. A že úplně nejzdravější je jíst v klidu a s chutí, ať už jíme cokoliv.

Pracoval jsem na stavbě a viděl, že klást cihlu k cihle je ideální způsob, jak rozvíjet své dílo i sám sebe. Hezky krok po kroku, jedno po druhém.

Pracoval jsem na zahradě a pozoroval, jak samo od sebe přichází jaro a voda padá z nebe. Jak snadno a bez úsilí roste tráva, sládne a dozrává ovoce na stromech i zelenina v záhonech.

Stejně tak volně a přirozeně se může odvíjet život každého z nás. Stačí vystoupit ze svých představ o tom, jak by věci měly být, a začít přijímat vše tak, jak to přichází. Jako zkušenost a jako dar, jako jedinečnou příležitost růst, zrát a uzrát v celého člověka. 

foto: Shutterstock

Tipy redakce

Teorie spiknutí vítězí: Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Teorie spiknutí vítězí: Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...

Mohli by chameleoni změnit Einsteinovu teorii relativity? Zatím se žádný nechytil

Mohli by chameleoni změnit Einsteinovu teorii relativity? Zatím se žádný nechytil

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.