fbpx

Zveřejněno: 1. 3. 2017

Právě mám za sebou jediný den v Německu – a jsem do něj opět zamilovaná! Tato moderní země je pro mě studnicí inspirace i modelem dokonalosti. Zkuste vyražit za Prahu na brusle a budete zklamaní. Ve Flaemingu si tento sportovní zážitek opravdu užijete. 

Byli jsme kousek pod Berlínem v oblasti Flaeming skate, která je vyhlášena okruhy tras pro brusle, kola anebo pěší (i když dráhy mezi městy a okolo nich jsou zde téměř všude). U hotelu jsme si obuli kolečka a vyjeli. Za den jsme zvládli skoro 60 kilometrů po perfektních velkoryse širokých a dokonale značených cestách, jež vedou přírodou.

Na kolech i po svých

brusle shutter1

Oblast nabízí okruhy a jejich kombinace od desítek po nějakou stovku kilometrů. U cesty často narazíte na vkusná a často krytá odpočivadla. Samozřejmostí jsou odpadkové koše, díky nim i perfektní čistota. Pravidelně jsou rozmístěny i mapy s trasami a označením pozice, vkusné značky upozorňující na strmější kopce a zatáčky, zábrany k pohodlnému zachycení před každým křížením cesty. Jedete skvěle vyasfaltovanou a širokou stezkou úžasnou udržovanou krajinou, okraje trasy jsou posekány. A cesta je lemována jedlými stromy a keři, květy. Neviděli jsme ani jediné řepkové pole a ani jediný billboard. Po cestě jsme jedli divoké třešně a lesní ostružiny.

Na první zastávce u cesty jsme na bruslích vjeli přímo do restaurace, kde jsem si objednala bio fair trade kávu – a nešlo o žádnou specialitu. V bio a fair trade kvalitě jsou zde úplně všechny kávy v nabídce.
Ve druhé restauraci při cestě jsme opět na bruslích objednali veganské jídlo se zeleninou přímo ze statku u restaurace. V průběhu dne nás dokonce čtyřikrát zastihl déšť. Nasadili jsme bundy, zpomalili, ale i tak jsme mohli pohodově pokračovat dál. Protože na tak perfektních stezkách se dá bruslit i za deště.

Co mi v Česku chybí?

Chybí mi možnost trávit volný čas ve vkusném a čistém prostředí. Možnost intenzivně sportovat i bez nutnosti chodit do fitness center anebo jakýchkoliv sportovních klubů. Schází mi spojení mezi vesnicemi a městskými částmi pro pěší. Možnost zvládat více bez auta. Příležitost nazout si u domu boty anebo brusle a vydat se na cestu.

Zdroj: blog, Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...