fbpx
Zveřejněno: 1. 3. 2017

Právě mám za sebou jediný den v Německu – a jsem do něj opět zamilovaná! Tato moderní země je pro mě studnicí inspirace i modelem dokonalosti. Zkuste vyražit za Prahu na brusle a budete zklamaní. Ve Flaemingu si tento sportovní zážitek opravdu užijete. 

Byli jsme kousek pod Berlínem v oblasti Flaeming skate, která je vyhlášena okruhy tras pro brusle, kola anebo pěší (i když dráhy mezi městy a okolo nich jsou zde téměř všude). U hotelu jsme si obuli kolečka a vyjeli. Za den jsme zvládli skoro 60 kilometrů po perfektních velkoryse širokých a dokonale značených cestách, jež vedou přírodou.

Na kolech i po svých

brusle shutter1

Oblast nabízí okruhy a jejich kombinace od desítek po nějakou stovku kilometrů. U cesty často narazíte na vkusná a často krytá odpočivadla. Samozřejmostí jsou odpadkové koše, díky nim i perfektní čistota. Pravidelně jsou rozmístěny i mapy s trasami a označením pozice, vkusné značky upozorňující na strmější kopce a zatáčky, zábrany k pohodlnému zachycení před každým křížením cesty. Jedete skvěle vyasfaltovanou a širokou stezkou úžasnou udržovanou krajinou, okraje trasy jsou posekány. A cesta je lemována jedlými stromy a keři, květy. Neviděli jsme ani jediné řepkové pole a ani jediný billboard. Po cestě jsme jedli divoké třešně a lesní ostružiny.

Na první zastávce u cesty jsme na bruslích vjeli přímo do restaurace, kde jsem si objednala bio fair trade kávu – a nešlo o žádnou specialitu. V bio a fair trade kvalitě jsou zde úplně všechny kávy v nabídce.
Ve druhé restauraci při cestě jsme opět na bruslích objednali veganské jídlo se zeleninou přímo ze statku u restaurace. V průběhu dne nás dokonce čtyřikrát zastihl déšť. Nasadili jsme bundy, zpomalili, ale i tak jsme mohli pohodově pokračovat dál. Protože na tak perfektních stezkách se dá bruslit i za deště.

Co mi v Česku chybí?

Chybí mi možnost trávit volný čas ve vkusném a čistém prostředí. Možnost intenzivně sportovat i bez nutnosti chodit do fitness center anebo jakýchkoliv sportovních klubů. Schází mi spojení mezi vesnicemi a městskými částmi pro pěší. Možnost zvládat více bez auta. Příležitost nazout si u domu boty anebo brusle a vydat se na cestu.

Zdroj: blog, Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání Země

Jde ještě o klimatickou nouzi, nebo už paniku? 10 otázek a odpovědí o přehřívání...

Praha 7 vyhlásila v květnu stav klimatické nouze , jak ji (a nejen ji, ale celou...

Celá třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá. Konspirace poráží školy

Celá třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá. Konspirace poráží školy

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Twitter uživatelům ukazuje, co mají rádi za reklamu. A někdy je dost mimo

Inferred interests neboli „odvozené zájmy“ je název funkce sociální sítě Twitter,...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.