fbpx

Opice je šikovná a ráda se předvádí, a tak se i vy zamyslete nad tím, co byste světu chtěli ukázat

Zveřejněno: 20. 4. 2019

V sobotu začíná období 1-Chuen (Opice). Během příštích 13 dnů bude dobré zdokonalovat své analytické schopnosti a zkoušet originální a netradiční přístupy jak v zaměstnání, tak v běžném životě. Opice vám pomůže s novými nápady a dodá vám nutnou přizpůsobivost k rychle se měnícím podmínkám, které se mohou vyskytovat jak ve vašem zaměstnání, tak i v jiných praktických záležitostech. Začíná i období zemského znamení Býka, a tak se soustřeďte nejen na své finanční záležitosti, ale i na své fyzické pohodlí.

Po náročnějším období Pazourku přichází větší zábava, která však bude vyžadovat vaši schopnost spontánně zareagovat na různé vznikající příležitosti, které se mohou týkat jak vašich financí, tak jiných hmotných záležitostí. Buďte flexibilní a nebojte se nových přístupů, protože život jde v této době opravdu rychle dopředu. Zamyslete se nad svými financemi a poraďte se s někým, komu v tomto ohledu naprosto důvěřujete. Když využijete znalosti lidí, kteří se danému oboru věnují desetiletí, můžete si tak ušetřit spoustu duševní energie.

Rozkveťte s přírodou

V rovině těla se zaměřte na své zdraví a navštivte svého cvičitele nebo výživového poradce. Vyzkoušejte i jiné instruktory, protože většinou je každý odborník na něco jiného. Hodně choďte do přírody, která začíná být v plném rozkvětu a může mít na vás nesmírně uklidňující vliv. Pokud se sami věnujete dlouhodobě a intenzivně nějakému cvičení, tak se zamyslete nad tím, jestli byste sami nechtěli předcvičovat nebo druhým radit v oblasti zdraví nebo financí. Nebojte se využívat nových trendů, kterých je v dnešní době čím dál tím víc. Využijte moderních technologií k tomu, aby vám práci opravdu ulehčily a neuzavřely vás do své pasti iluzorního světa.

Učte se něco, co byste jednou chtěli druhé vyučovat.

Na úrovni mysli se ponořte hluboko do studia svého oboru nebo koníčků. Věnujte se psaní, čtení nebo přednášení. Pokud vám bude nabídnuta možnost druhé školit a samotné už vás to v minulosti napadlo, neváhejte. V práci se ptejte svých kolegů na záležitosti, kterým rozumí jen oni, a naučte se něco nového. Je to skvělý čas pro terapeuty, školitele, učitele a umělce. Učte se něco, co byste jednou chtěli druhé vyučovat. Nebo se jen zdokonalujte ve svých dovednostech a zábavnou formou o nich mluvte. Zaměřte se na originální řešení různých pracovních problémů, které vzniknou. Tyto problémy mohou vypadat na první pohled hrozivěji, než je tomu v realitě. Zachovejte klid a každou změnu vnímejte jako popud k inovacím.

Čas jít školit

Ve vztazích se zamyslete nad tím, jestli by vás nebavila nějaká terapeutická nebo školicí činnost. Možná někteří z vás již dlouho přemýšlí, jestli nejít s kůží na trh. Myslím, že je to dobrý čas, protože život nabírá obrovskou rychlost, kterou mnoho lidí nebude chtít následovat, z čehož mohou vyplývat různé komplikace. Pokud máte problémy ve svých intimních a blízkých vztazích, zajděte k nějakému terapeutovi nebo psychologovi a nechte si pomoci z třetí strany. Každý člověk má své specifické potřeby, a tak často dochází k nesrovnalostem, které jsou ale dobrým „růstovým“ materiálem ve všech vztazích.

Kombinace znamení Opice a Býka naznačuje, abyste se především zaměřili na své finanční a hmotné záležitosti.

V oblasti ducha se zaměřte na svého vnitřního učitele. Každý člověk v sobě nosí nějakou specifickou moudrost, která je často přímým důsledkem jeho dlouhodobé vášně nebo činnosti. Ponořte se do sebe a popřemýšlejte o tom, jestli už máte v určitém oboru tolik zkušeností, že se můžete bez obav opřít do sdílení s jinými lidmi. Opice je šikovná a ráda se předvádí, a tak se i vy zamyslete nad tím, co byste světu chtěli ukázat. Pokud se na to ještě necítíte, tak se ponořte do hlubinného studia a najděte si učitele, který vám pomůže a urychlí vám cestu nebo vám jen potvrdí to, co už dlouhodobě tušíte.

Kombinace znamení Opice a Býka naznačuje, abyste se především zaměřili na své finanční a hmotné záležitosti. Hledejte originální řešení, která mohou být velmi nezvyklá, ale taky velmi efektivní. Nebojte se nových technologií, protože jejich vliv je zřejmě nevyhnutelný. Aby se váš vztah k technologiím mohl změnit, musíte je do jisté míry přijmout. Buďte páni nových nástrojů mysli, které nám dnešní svět nabízí, a nenechte se v žádném případě zotročit. Pravidelně choďte do přírody a poskytujte svému tělu dobré jídlo, masáže a jiné požitky. Buďte vynalézaví jako opice.

Doporučené otázky pro toto období:

  • Co se mohu naučit, aby mi to ulehčilo život?
  • Co bych rád předal druhým?
  • Jak jsou na tom mé analytické schopnosti?
  • Nejsem příliš pyšný na své znalosti?

Doporučené činnosti pro toto období:

  • Zdokonalujte se v angličtině a jiných jazycích.
  • Učte druhé.
  • Naučte se nějaké nové řemeslo.
  • Otevřete se novým přístupům v práci.

foto: Shutterstock

Tipy redakce

V Praze vyžebráte třeba dva tisíce za půl hodiny, říká bývalý bezdomovec

V Praze vyžebráte třeba dva tisíce za půl hodiny, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až přijmeme, že si realitu tvoříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až přijmeme, že si realitu tvoříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...