fbpx

Příčinou padání mohou být vážná či méně vážná onemocnění nebo taky nedostatek minerálů, vitamínů či kolagenu

Zveřejněno: 29. 10. 2020

Vlasy jsou, minimálně na ženských setkáních u kávy, jedním z předních témat. A na podzim obzvlášť. Vypadávání vlasů netrápí jen ženy, pro které jsou vlasy korunou krásy, ale i muže. Nezoufejte. Lidské tělo funguje důmyslně a ví, proč to dělá. Zjistili jsme to i my a spolu s odborníky vám to vysvětlíme. A máme i ideální řešení!

Sdělení z vědecké obce je však jasné: Vypadávání vlasů na podzim je zcela normální! Potvrdilo to několik studií a odborníci dokonce zjistili, že právě na podzim lidem vypadává vlasů nejvíce. Také se shodují na tom, že pokud vám vypadává do 100 vlasů denně, je to stále v normě.

Jak může pomoci kolagen

Důvody, proč je podzim pro vlasy tak citlivým obdobím, je třeba hledat v evoluci. Vlasy totiž mají pro tělo primárně ochrannou funkci. Tu estetickou jim společnost přidala až postupem času. Vlasy v zimě chrání hlavu před chladem, v létě zase před slunečním UV zářením.

Mladý organismus si kolagen sám vyrábí, ale už po pětadvacátém roku života začíná jeho přirozená produkce klesat.

Příčinou padání mohou být vážná či méně vážná onemocnění nebo taky nedostatek minerálů, vitamínů či kolagenu. Kolagen je tělu přirozenou bílkovinou, která se nachází v kůži, kloubech, chrupavkách, kostech, nehtech a vlasech. Mladý organismus si kolagen sám vyrábí, ale už po pětadvacátém roku života začíná jeho přirozená produkce klesat.

inca2

Jeho úkolem je spojovat buňky, starat se o flexibilní vazby mezi nimi. Dostatek kolagenu v těle se projevuje na pleti, která je pružná, svěží a hydratovaná, klouby a chrupavky dokážou díky němu bez problémů zvládat jakýkoliv pohyb a také vlasy jsou hydratované, lesklé, zdravé a nelámou se.

Mnohé pozitivní účinky

Kolagen na vlasy vyživuje vlasové folikuly a v případě poškození je rychleji regeneruje, kořínek se při zatěžkávací zkoušce snadněji dostává zpět do formy. Posiluje strukturu vlasů tím, že dodává vlasovým kořínkům důležité živiny, a tak zlepšuje pevnost vlasů, které se méně lámou a třepí. V péči o vlasy je nevyhnutelné doplňování kvalitního výživového prostředku, jakým je Inca Collagen.

inca3

Inca Collagen je čistý, neochucený kolagen bez aromatu a příměsí, což je velmi podstatné, protože jakékoliv příměsi by mohly kolagen degradovat. Právě neochucený mořský kolagen bez jakýchkoliv přísad je ten nejkvalitnější. Důvodem je to, že jakékoliv přidané látky mohou křehkou strukturu kolagenových fragmentů narušit a účinek může být potom nulový. Když zvažujete užívání kolagenu, neorientujte se pouze podle ceny, ale investujte do svého zdraví.

Inca Collagen je v tomto po všech stránkách dlouholetou jedničkou na trhu, o čemž svědčí i recenze více než 100 tisíc spokojených zákazníků.

Související…

Jak zabránit šedivění vlasů? Když odbouráte stres, ušetříte za barvu
Kateřina Hájková

foto: Inca Collagen, zdroj: Inca Collagen

Tipy redakce

Horská dráha: Dříve zábava pro šlechtu, dnes i prostředek eutanazie

Horská dráha: Dříve zábava pro šlechtu, dnes i prostředek eutanazie

Matějská pouť na pražském Výstavišti už běží nějaký ten pátek a zdá se, že...

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...