fbpx

Prošli jste nákazou koronaviru? Darujte svou krevní plazmu, která pomůže v léčbě ostatních, vyzývá primátor na sociálních sítích Pražany

Zveřejněno: 19. 10. 2020

Takzvaná "rekonvalescentní" plazma se používá převážně k léčbě těžce nemocných nakažených pacientů. Může tak doslova zachraňovat životy. Bohužel současný počet dárců potřebám nemocnic nestačí. Navíc by bylo dobré podávat plazmu i nemocným ve středně závažném stavu. Pokud tedy můžete, zvažte svou pomoc!

daruj plazmu

Nejvhodnějším dárcem je ten, kdo prodělal covid se zvýšenou teplotou, bolestmi hlavy, suchým kašlem a dušností, ale není to podmínkou. Dárci musí být starší 18 let a mladší 60 let, v dobrém zdravotním stavu.

Dárce uvítají v Ústřední vojenské nemocnici, Thomayerově nemocnici a ve Všeobecné fakultní nemocnici. Nejprve si ale pročtěte všechny důležité informace a předem se objednejte.

Kde získat informace o odběru krevní plazmy

Ústřední vojenská nemocnice

Thomayerova nemocnice

Všeobecná fakultní nemocnice

Děkuji!

Pozn. red.: text jsme převzali z facebookového profilu primátora Zdeňka Hřiba a díky povaze výzvy zveřejňujeme bez úprav.

Související…

Praha má nové plicní ventilátory. Z Tchaj-wanu je dostala zdarmaProdělali jste nemoc covid-19? Nechte si zkontrolovat plíce, radí lékařiKonopí by mohlo snižovat riziko mrtvice a krevních sraženin, vyplývá z nové studie

foto: Facebook Zdeňka Hřiba, zdroj: Facebook Zdeňka Hřiba

Tipy redakce

Mohou změnit Einsteinovu teorii relativity chameleoni? Zatím se žádný nechytil

Mohou změnit Einsteinovu teorii relativity chameleoni? Zatím se žádný nechytil

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....

Severní magnetický pól se pohybuje čím dál rychleji. To ohrožuje Zemi

Severní magnetický pól se pohybuje čím dál rychleji. To ohrožuje Zemi

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...