fbpx

Prošli jste nákazou koronaviru? Darujte svou krevní plazmu, která pomůže v léčbě ostatních, vyzývá primátor na sociálních sítích Pražany

Zveřejněno: 19. 10. 2020

Takzvaná "rekonvalescentní" plazma se používá převážně k léčbě těžce nemocných nakažených pacientů. Může tak doslova zachraňovat životy. Bohužel současný počet dárců potřebám nemocnic nestačí. Navíc by bylo dobré podávat plazmu i nemocným ve středně závažném stavu. Pokud tedy můžete, zvažte svou pomoc!

daruj plazmu

Nejvhodnějším dárcem je ten, kdo prodělal covid se zvýšenou teplotou, bolestmi hlavy, suchým kašlem a dušností, ale není to podmínkou. Dárci musí být starší 18 let a mladší 60 let, v dobrém zdravotním stavu.

Dárce uvítají v Ústřední vojenské nemocnici, Thomayerově nemocnici a ve Všeobecné fakultní nemocnici. Nejprve si ale pročtěte všechny důležité informace a předem se objednejte.

Kde získat informace o odběru krevní plazmy

Ústřední vojenská nemocnice

Thomayerova nemocnice

Všeobecná fakultní nemocnice

Děkuji!

Pozn. red.: text jsme převzali z facebookového profilu primátora Zdeňka Hřiba a díky povaze výzvy zveřejňujeme bez úprav.

Související…

Praha má nové plicní ventilátory. Z Tchaj-wanu je dostala zdarmaProdělali jste nemoc covid-19? Nechte si zkontrolovat plíce, radí lékařiKonopí by mohlo snižovat riziko mrtvice a krevních sraženin, vyplývá z nové studie

foto: Facebook Zdeňka Hřiba, zdroj: Facebook Zdeňka Hřiba

Tipy redakce

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi přijde, až zjistíme, že si realitu tvoříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi přijde, až zjistíme, že si realitu tvoříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

Může palivo budoucnosti vyrobit slunce? Mohlo by. Na bázi fotosyntézy

Může palivo budoucnosti vyrobit slunce? Mohlo by. Na bázi fotosyntézy

Alternativní zdroje energie jsou oblíbeným zaklínadlem současnosti. Problém je...