fbpx

Tesco významně navýší základní mzdy svým zaměstnancům na provozních pozicích a v distribučním centru 1 fotografie
zdroj: Shutterstock

polečnost Tesco navýší od 1. července 2023 základní mzdy zaměstnancům na provozních pozicích v průměru o 9 % a v distribučním centru v průměru o 8 %

Zveřejněno: 25. 5. 2023

Změny se týkají i oblasti benefitů, zaměstnanci Tesca již nyní mohou využívat permanentní 15% slevu na každý nákup, od července 2023 pak společnost navyšuje hodnotu stravenkového paušálu a od ledna 2024 zavádí další den placeného volna pro věrné zaměstnance. Dohodli se na tom zástupci společnosti Tesco a odborových organizací Tesco při kolektivním a mzdovém vyjednávání.

Maloobchodní řetězec Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v Česku a každoročně navyšuje mzdy svých zaměstnanců. I v letošním roce bude firma významně investovat do mezd a benefitů.

Klíč k úspěchu

„Věříme, že klíčem našeho úspěchu jsou naši kolegové a kolegyně, a víme, jak moc důležité je investovat právě do nich, zejména v této nelehké době. Jedná se o jednu z největších investic za poslední roky, díky které chceme pomoci našim kolegům s bezprecedentně rostoucími životními náklady. Nesoustředíme se však pouze na mzdy jako takové, ale chceme našim zaměstnancům nabídnout komplexní balíček atraktivních benefitů,“ říká Katarína Navrátilová, generální ředitelka Tesco pro Českou republiku.

„Zástupci odborových organizací se snaží pokaždé udělat vše pro to, aby s vedením společnosti našli ten nejlepší způsob, jak zaměstnancům alespoň částečně kompenzovat stále rostoucí náklady, jelikož pro mnohé rodiny našich kolegů je dlouhotrvající a nepříznivá ekonomická situace stále hůře zvládnutelná. Jsme proto rádi za dlouhodobý sociální dialog s vedením naší společnosti, který se odráží každoročně ve prospěch směrem k našim kolegům,“ dodává Milan Matušík za vyjednávací tým pověřených zástupců odborových organizací při Tesco.

Zaměstnanci Tesco mohou od letošního dubna využívat permanentní 15% slevu na každý nákup v obchodech Tesco. Jedná se o ojedinělé řešení na trhu, které pomůže zaměstnancům dosáhnout výrazných úspor.

Zaměstnancům na provozních pozicích bude základní mzda zvýšena v průměru o 9 % a v distribučním centru v průměru o 8 %. Výrazné změny realizuje Tesco i v oblasti benefitů tak, aby byl celkový balíček odměňování co nejatraktivnější a konkurenceschopný. S platností od 1. července 2023 proto zvyšuje hodnotu stravenkového paušálu, který je vyplácen přímo do mzdy zaměstnance.

Další benefity

V souvislosti s rostoucími životními náklady společnost také zvýšila zaměstnaneckou slevu na nákupy. Zaměstnanci Tesco mohou od letošního dubna využívat permanentní 15% slevu na každý nákup v obchodech Tesco. Jedná se o ojedinělé řešení na trhu, které pomůže zaměstnancům dosáhnout výrazných úspor.

S platností od 1. ledna 2024 firma zavádí další den volna, tzv. FIT day pro věrné kolegy a kolegyně při trvání pracovního poměru 6 let a více. Zaměstnanci tak nově budou mít nárok již na 3 dny FIT day v daném kalendářním roce.

Současně s tím po dohodě s odborovými organizacemi společnost ještě více rozšiřuje nabídku pravidelné podpory kolegů a kolegyň a jejich rodin v obtížné životní situaci pomocí finančních příspěvků z interního charitativního projektu Tesco Anděl v průběhu celého roku.

Související…

Jak si zajistit kvalitní důchod? Přemýšlejte dopředu!
Komerční článek

foto: Shutterstock , zdroj: Tesco

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...