fbpx
Flowee

Německo si všímá obrovského nárůstu počtu mobilů u předškoláků a mladších školáků. Trend považují lékaři za nebezpečný

Zveřejněno: 2. 12. 2019

V Německu prudce narůstá počet nejmladších uživatelů chytrých telefonů. Ty mezi předškoláky a školáky pronikly v takové míře, že předseda Svazu dětských lékařů Thomas Fischbach adresoval rodičům naléhavou výzvu: „Čím déle se vám podaří děti před mobily ochránit, tím lépe!“

Vrchní pediatr Fischbach v rozhovoru s Neue Osnabrücke Zeitung varuje rodiče školních dětí před tím, že koexistence dítek s chytrými telefony může vyvolat "permanentní zahlcení podněty", což vede k podráždění a poruchám koncentrace. A to se projeví na školních výkonech.

Čím déle se rodičům podaří koupi chytrého telefonu odložit, tím lépe.

„Rodiče přestávají vést děti k tomu, aby se nějak smysluplně zabavily. Může to mít katastrofální důsledky pro dětský vývoj. Čím déle se jim podaří koupi chytrého telefonu odložit, tím lépe,“ soudí dětský lékař.

Musí mít internet?

Spolkový Úřad pro informační společnost, telekomunikace a nová média (vystupující pod akronymem Bitkom) nedávno uveřejnil hrozivou statistiku, podle níž se za posledních pět let více než zdvojnásobil počet uživatelů chytrých telefonů mezi nejmladšími.

Zatímco ještě před pěti lety užívalo chytrý mobil několikrát do týdne "jen" 20 procent předškoláků a 52 procent jedenáctiletých, letos to dělá již 54 procent předškoláků, respektive 82 procent dětí ve věku jedenácti let. „Žádný smartphone před 11. rokem!“ apeluje Fischbach na rodiče. „A když už nějaký koupíte, nemusí mít hned přístup na internet.“

Související…

Neurolog Martin Stránský na Forum Media: Smartphony jsou asi to nejhorší, co se vymysleloJak funguje centrum proti závislosti na videohrách? Pobyt stojí 50 tisíc dolarůMileniálové už si netelefonují. Raději textují. O co se tak připravují?

foto: Shutterstock, zdroj: EuroNews

Tipy redakce

Změnit Einsteinovu teorii relativity mohou chameleoni. Zatím se ale žádný nechytil

Změnit Einsteinovu teorii relativity mohou chameleoni. Zatím se ale žádný nechytil

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....

Fake news nejen o covidu: Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Fake news nejen o covidu: Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...