fbpx

Vlajková loď Huawei překonává veškeré hranice dosavadní fotografie. Dokáže totiž zachytit neuvěřitelně ostré snímky i v prostředí, které se blíží úplné tmě

Zveřejněno: 14. 5. 2019

V loňském roce přinesl Huawei P20 Pro celou řadu inovativních funkcí, jako například trojitý kamerový systém nebo pokročilé zpracování a stabilizaci obrazu s podporou AI. Díky sofistikovaným technologiím dokázal tento model vykouzlit precizní snímky i za špatného osvětlení, a nastavil tak nový standard pro noční fotografie. Letos v březnu představila společnost Huawei novou vlajkovou loď P30 Pro, která překonává veškeré hranice dosavadní fotografie. Dokáže totiž zachytit neuvěřitelně ostré snímky i v prostředí, které se blíží úplné tmě.

Cílem série P je přinášet revoluci v mobilním fotografování. Z nočních snímků, které dřív ztělesňovaly spíše slabinu mobilní fotografie, udělala tato řada svou přednost. V případě evoluce mezi modely P20 Pro a P30 Pro dokázali inženýři vměstnat celé desetiletí vývoje do jediného roku práce. Výsledkem je smartphone, jehož kamera překonává limity lidského oka.

Kde lidské oko nestačí

Huawei věří, že vývoj mobilní fotografie je rozdělen do tří fází. První se snažila simulovat a kopírovat obrazy, které jsou viditelné pro lidské oko. Aby bylo možné zachytit objekty s dostatečnou jasností, počet pixelů byl zvýšen z 20 na 40 Mpx.

Překonává hranice lidského zraku, a to nejen zachycením samotného objektu v temnotě, ale i jeho barev a detailů, které naše oči nejsou schopny vnímat.

Druhá fáze představovala téměř dokonalé přiblížení se k lidskému vidění. Software i hardware pracoval v tandemu a doplňoval nedostatky obrazového snímače s cílem maximálního zlepšení finální fotografie. Počínaje modelem P30 Pro má Huawei ve své třetí fázi novou metu: Překonává hranice lidského zraku, a to nejen zachycením samotného objektu v temnotě, ale i jeho barev a detailů, které naše oči nejsou schopny vnímat.

Úplná tma? Žádný problém!

Model P30 Pro si dokáže poradit i v situacích s velmi nízkým osvětlením a jeho fotoaparát byl zmodernizován tak, aby spolehlivě fungoval i ve světelných podmínkách o hodnotě 0,3 Lux. V praxi to znamená, že uvnitř tmavé místnosti se zhasnutými světly dokázal model P20 Pro využít několika zbývajících světelných fotonů a zachytit siluetu fotografovaného objektu.

Související…

Podmořská galerie spojuje svět pod hladinou se snímky z vídeňského života
Klára Kutilová

Naproti tomu nový P30 Pro již dokáže přesně reprodukovat jeho barvy i detaily. Při venkovních podmínkách jsou výsledky ještě více ohromující. Během noci, kdy je měsíc jediným zdrojem světla, dokázal P20 Pro bez problémů zachytit všechny hvězdy na obloze, ta však byla jinak černá. Při použití P30 Pro se ale tmavě modré nebe promění na krásnou tapisérii plnou barev a světel.

foto: Huawei, zdroj: Huawei

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...