mobilní telefon

8 mobilních aplikací, díky kterým mohou snadno cestovat i lidé bez orientačního smyslu

Čeká vás cesta do neznáma a bojíte se, že zůstanete osiřelí uprostřed hustých lesů či džungle velkoměsta? Stáhněte si do mobilu pár chytrých aplikací ještě před odjezdem a mějte tak šikovné průvodce vždycky po ruce.

Bzučení zmizelo, záření ne. Existuje "mobilní nebezpečí"?

Také si pamatujete na doby, kdy zazvonění mobilního telefonu vyvolalo bzučení v rozhlasovém přijímači? Tehdy se také objevily první zprávy o škodlivosti záření, které je s mobilem spojeno. Dnes žádné „bzučení“ neslyšíme, ale je mobil méně škodlivý?

Francie zakázala mobily ve školách. Jakou cestou půjde Česko?

Zprávy, sociální sítě, hry, videa – mobilní telefon umožňuje spoustu aktivit, které žáky odvádějí od výuky a během přestávek znesnadňují jejich socializaci. Právě z těchto důvodů bude ve francouzských školách od září roku 2018 plošně platit zákaz používání mobilů. V České republice si tuto...

Máte smartphone? I vypnutý snižuje výkon vašeho mozku

Nejnovější studie provedená na Texaské univerzitě v Austinu prokázala, že pouhá přítomnost smartphonu výrazně snižuje naše kognitivní schopnosti. Výkon mozku přístroj negativně ovlivňuje dokonce i tehdy, když je vypnutý.

Mobilní telefony už nebudou sloužit pouze jako prostředek ke komunikaci. Budou vařit kafe!

S novým krytem od firmy Mokase se i váš přístroj stane mini-kávovarem, který vám kdekoli uvaří chutné espresso. Stačí do krytu vložit potřebné přísady formou jednorázové kazety a můžete začít svůj den.

Váš mobil je 10krát špinavější než prkýnko záchodu. Co s tím?

Většina lidí svůj mobilní telefon používá od rána do večera všude, kde se dá. Na displeji šátráme prstem u jídelního stolu, v ordinaci u lékaře a někteří z nás i ve vaně nebo dokonce na toaletě. Výzkumy ukazují, že mobilní telefony jsou mnohem znečištěnější, než si myslíme. A čím více je...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.