fbpx

Zveřejněno: 10. 3. 2017

I když je venku stále zima jako na Sibiři, do léta zbývají už jen čtyři měsíce. Pokud si letos chcete konečně užít plavkovou sezónu, aniž byste se schovávali za osušku obřích rozměrů, je na čase začít s formováním postavy. 

Doba je rychlá, fitness centra nejsou nejlevnější, a i kdyby rodinný rozpočet permanentku do fitka unesl, kolikrát se stěží najde dostatek času i motivace k pravidelné návštěvě.  Proto vám nyní představíme několik nezvyklých tipů a triků, jak ušetřit čas i peníze. Nebojte, svoji postavu vylepšíte třeba i během domácích prací.

Břišní úklid

Myslíte si, že je koště jenom na úklid a jeho používání je nutným zlem? Kdepak, tato úklidová pomůcka vám může pomoci více, než byste čekali. Lehněte si na záda a pokrčte nohy, s nataženými pažemi koště chyťte za stehny. Pokračujte tím, že začnete pomalu zvedat hlavu a lopatky ze země, ruce musíte mít pořád natažené, koště se tedy při zvedání od stehen oddaluje. Tímto jednoduchým trikem posilujete přímé břišní svalstvo.

woman 759688 1280

Sexy zadeček

Židle většinou slouží k relaxaci a sezení na nich v nás často evokuje pocit oddechu a pohody. Jak ovšem tuto kolébku odpočinku použít tak, aby z toho mělo prospěch naše tělo? Zcela jednoduše. Lehneme si na záda, lýtka si dáme na židli a ruce si necháme připažené. Pomalu začneme zvedat pánev ze země (hýždě máme stažené), ve vzduchu chvíli setrváme a vrátíme se do původní polohy. Tímto cvikem si brzy vytvarujeme zadeček a svaly na nohou do mnohem přijatelnější podoby.

Vyrýsovaná záda

Ručník jsme doteď při tréninku často používali, není to ale pouze utření potu, na co se nám může hodit. Stoupneme si, mírně roztáhneme nohy a pokrčíme kolena, předkloníme se do pravého úhlu a zatáhneme bříško, v tuto chvíli vezmeme do obou rukou ručník a paže spouštíme dolů a vytahujeme zase zpátky. Je důležité dávat si pozor, abychom nebyli prohnutí. Budete se divit, jak rychle vás vaše záda za tuto ručníkovou vychytávku odmění.

abs 1850926 1280

Zpevněné ruce

Není žádným překvapením, že se v domácnostech staly PET lahve nejčastější náhražkou chybějících činek. Jak je ovšem správně použít a efektivně posílit paže? Jistě jste viděli nějaký ten díl Rockyho a pamatujete si na klasické cvičení každého boxera, kdy má před sebou na úrovni hlavy malý pytel, v obrovské rychlosti kmitá rukama a střídavě zasahuje cíl v přesném taktu, pravá, levá. Nebojte, nemusíte si shánět pytel ani oběť, jež by ho zastoupila. Stačí si vzít do každé ruky jednu plnou PET láhev (pro začátek bude stačit i 0,5 l) a napodobit mlácení do boxerské hrušky. Pokud budete toto cvičení pravidelně opakovat, budou vaše paže dokonale vyrýsované.

Foto: Pixabay

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...