fbpx

Zveřejněno: 29. 11. 2017

Dnešní svět vyvíjí na člověka obrovský tlak. Technologie, kterými jsme obklopeni, a informace, jež musíme dennodenně zpracovávat, nás vystavují nepřetržitému stresu. Je zapotřebí si ale uvědomit, že to není stres, co nám ubírá energii, nýbrž neschopnost s ním pracovat. Jak můžeme dětem v této exponenciální době pomoci? 

Zakladatel společnosti Intel Corporation Gordon Moore kdysi řekl, že se jednou za dva roky zdvojnásobí výpočetní kapacita na světě. Nejenže tedy máme k dispozici dvojnásobek dat, ale i přesně takové množství stresu. 

mulf a kata

„Náš mozek musí za jeden týden zpracovat stejný počet informací, jako mozky našich předků za celý život. Nicméně za posledních deset tisíc let se lidský mozek nezměnil, a pokud se ocitneme mimo naši komfortní zónu, tak nám říká, abychom utekli nebo bojovali. Já vždycky s nadsázkou říkám, že lidé kdysi lovili mamuta jednou za měsíc a dneska ho loví každých deset minut v kanceláři nebo ve škole. Netrénovaný mozek na to samozřejmě není připraven,“ vysvětluje Jan Mühlfeit. 

„Čtyřicet procent nynějších zaměstnání přestane během několika let existovat, proto je důležité pomoci dítěti se sebepoznáním i sebedůvěrou a nepřipravovat jej pouze na konkrétní školu nebo práci. Pak to bude mít v té dnešní rychlé době plné technologií daleko snazší,“ říká Kateřina Novotná. 

V našem videu se dozvíte i to, proč by děti měly meditovat, a dokonce uvidíte i krátkou reportáž přímo z kurzu „Odemkněte potenciál svých dětí.“

Nezazněla ve videu odpověď na Vaši otázku? Další dotazy můžete směrovat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

foto: Alex Tran

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...