fbpx

Zveřejněno: 11. 6. 2017

výživový odborník s erudicí v klinické biochemii a s praxí ve sportovní fyziologii

petr.fort

Věnuje se biochemii vrcholového sportu, obecné výživě a biochemii výživy. Je autorem odborných redukčních programů a výživových stylů. Sepsal Komplexní nutriční typologii (zkráceně KNT) a biochemické mapování stavu organismu, používané sítí poraden Svět zdraví. Je absolventem řady specializovaných seminářů a nezávislým expertem ve výživě.

Absolvent Přírodovědecké fakulty UK v Praze je autorem vědeckých prací v oblasti fyziologie, biochemie a výživy vrcholového sportu. Je také poradcem reprezentačních týmů a profesionálních sportovců a lektorem postgraduálního vzdělávání poradců pro výživu a trenérů fitness. Poradce pro dětskou sportovní výživu.

Díky Petru Fořtovi vznikla řada produktů sportovní výživy a doplňků stravy. Je autorem 23 knižních publikací o výživě. Nejnověji "Nevíte, co jíte" (Albatros – BizBooks) a "K čemu jsou diety" (Euromedia-Ikar).

Aktuálně se zabývá analýzou stavu klientů poraden Svět zdraví. Petr Fořt je členem vědecko-lékařské rady firmy Sunkins – Svět zdraví. Spolupracuje s odbornými lékaři v oblasti preventivní medicíny a při řešení obezity. 

A co má na své práci rád? "Spojení vědy s praxí, možnost pomáhat těm, kteří o to stojí, neustálé studium nových trendů ve výživě a jejich kritickou analýzu, praktický výzkum a šíření osvěty ve zdravé výživě." Především však zdůrazňuje "holistický přístup k výživě a zdraví s důrazem na psychologii výživy".

Aktuální aktivity směřují ke kritické analýze možnosti neinvazivní diagnostiky (event. terapie) s použitím špičkových přístrojů (např. EriMedical), ke studiu a praktickému testování efektu specifických technologií úpravy vody (ionizéry viz www.zivavoda.cz) a nejnověji k využití tzv. generátorů vodíku, jejichž efektivita je vědecky prokázána a proto se jimi zabývá obor, zvaný „vodíková medicína“, detaily pro zájemce: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tipy redakce

V Praze vyžebráte třeba dva tisíce za půl hodiny, říká bývalý bezdomovec

V Praze vyžebráte třeba dva tisíce za půl hodiny, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Jak připravit dítě o zážitek? Pusťte mu video z akce hned po akci

Jak připravit dítě o zážitek? Pusťte mu video z akce hned po akci

Kamera je úžasný vynález. Dokáže zaznamenat skutečnost a uchovat ji v reálné...