fbpx
Zveřejněno: 17. 10. 2017

Jejich revírem je talíř špaget, jejich ruce upatlané, hlásky pisklavé a tempo vražedné – řeč je o dětech v restauraci. Jenže pokud máte nějaké rozjívené potomstvo, jistě víte, že když ho vezmete někam do společnosti, je prostě všude a nedá se tomu nijak zabránit. Helena Ducháčková tento problém moc dobře zná a navíc odmítá své ratolesti krmit prefabrikáty, které nabízí každé menu pod hlavičkou jídel pro ty nejmenší. Proto již brzy otevře novou restauraci pro děti. 

„Hodně dlouho jsem řešila, že když chci jít někam s dětmi, kde se zabaví, tak tam nedostanu kvalitní jídlo,“ říká Helena Ducháčková, „trpím, když jdeme do různých zábavních podniků, které jsou určeny dětem, a nabídka je omezená jenom na to, co je z mého pohledu nejhorší, jako polotovary, pizzy, hotdogy, gumoví medvídci a podobně...“ Proto se rozhodla vyplnit díru na trhu a otevřít restauraci pro děti. Sama s humorem říká, že se ještě teprve jen „něco peče“, protože otevírat by chtěla až v příštím roce.

I když už dnes můžete zavítat do podobných podniků, jako je ku příkladu Králík v Rádiu, Divoké matky či Coolnička, Helena chce pojmout celý koncept edukativně a zdravěji. Nejenže si ratolesti v dětském koutku budou moci hrát, zatímco jejich maminky v klidu vyřídí pracovní schůzku nebo poví kamarádce nejnovější drby, ale celé hřiště bude vedeno v duchu „škola hrou“, takže se zde i něco naučí. Navíc se bude kuchyně zaměřovat na zdravá jídla. Vařit se bude bez bílého cukru a bílé mouky a maminky si zde budou moci recepty i vyzkoušet. Chcete-li se dozvědět více, pusťte si naše video.  

foto: Alex Tran

Tipy redakce

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi přijde, až zjistíme, že si realitu tvoříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi přijde, až zjistíme, že si realitu tvoříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

USA v záplavě fake news: Třetina mileniálů pochybuje, zda je Země kulatá

USA v záplavě fake news: Třetina mileniálů pochybuje, zda je Země kulatá

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...