fbpx

Zveřejněno: 5. 9. 2017

Když odcházejí velikáni, zanechá to vždy v našich duších velký stín. Minulou středu zemřela žena s pohnutým osudem, která dokázala změnit k lepšímu nejen svůj život, ale pomohla ukázat tu správnou cestu zpět ke světlu i milionům dalších. Louise Hay, budete nám chybět. 

Tato spisovatelka, inspirativní osobnost a motivační koučka, zemřela ve středu 30. srpna ve věku krásných 90 let. I když opustila tento svět poklidně a ve spánku, její život vždy nebyl ani zdaleka tak pokojný a harmonický, ba naopak.

Jako fénix z popela  

Už jako malou ji zneužíval její nevlastní otec a musela čelit i znásilnění od svého souseda, a to v pěti letech. V 16 letech odešla ze střední školy, a protože byla těhotná, byla nucena dát své novorozeně k adopci. Poté se přestěhovala do New Yorku, kde se začala věnovat modelingu, a potkala zde také svého budoucího manžela, se kterým strávila celých 14 let. Bylo to asi v době rozvodu, kdy se začal rozvíjet její pozitivní obraz a sebevědomý systém víry v sebe samu. 

Ovšem to netušila, že má přijít další rána osudu. V sedmdesátých letech jí byla diagnostikována rakovina děložního čípku a lékaři jí dávali jen pár měsíců života. Ona však začala bojovat a proti doporučení všech doktorů se rozhodla pro sebeléčbu. Světe div se, její pozitivní přístup afirmací, vizualizací a psychoterapie a diet zabral a Louise se do půl roku zbavila nádoru nadobro. Napsala světový bestseller Miluj svůj život, kterého se po světě prodalo více než 50 milionů kopií, a započala tak miliardové impérium v čele s jejím nakladatelstvím Hay House.

Jako vzpomínku na tuto dámu s velkým D jsme pro vás v galerii připravily pár jejích nejinspirativnějších myšlenek. 

zdroj: Louise Hay

Galerie

Tipy redakce

Palivo budoucnosti může vyrobit slunce. Na bázi fotosyntézy

Palivo budoucnosti může vyrobit slunce. Na bázi fotosyntézy

Alternativní zdroje energie jsou oblíbeným zaklínadlem současnosti. Problém je...

Provoz elektromobilů ekologický je. Ovšem jejich výroba kvůli bateriím nikoli

Provoz elektromobilů ekologický je. Ovšem jejich výroba kvůli bateriím nikoli

Na konci devatenáctého století představovaly elektromobily špičku tehdejší...