fbpx

Zveřejněno: 2. 4. 2017

Feng šuej vám pomůže zařídit domácí pracovnu plnou klidu, pohody a harmonie, ve které vaše kreativita pojede na plné obrátky. Pro zřízení takové kanceláře si ideálně vyčleňte celou místnost, nebo alespoň její část, která patří k nejklidnějším a nejtišším v interiéru.

Pokoj by měl mít velká okna, aby byl dobře větratelný a osvětlený. Ve vydýchaném a tmavém prostoru tělo velmi strádá, což se vždy viditelně projevuje i na kvalitě práce. Z tohoto důvodu ho také vybavte kvalitním umělým světlem. Nestačí vám pouze jedno stropní svítidlo nebo stolní lampička – kancelář musí být osvětlena z různých zdrojů. Velkým problémem home office bývá prolínání soukromého a pracovního života, což často vede k neplnění stanovených úkolů, nebo naopak k přepracovanosti. Aby vám zaměstnání nenarušilo rodinné štěstí, uposlechněte radu feng šuej a domácí work-space umístěte co nejdále od ložnice.

Nechte čchi proudit

feng suej kancl shutterstock 354504296

Místo, kde budete pracovat, by mělo mít velká okna!

Velkou roli podle feng šuej hraje i umístění zařízení domácí kanceláře. Nábytek nestavte těsně ke zdím, jak bývá zvykem, a to z důvodu zajištění volného proudění blahodárné energie čchi. Největší vliv na vaše výkony má zejména poloha pracovního stolu, která rozhoduje o úspěchu i bohatství. Nikdy neseďte přímo proti dveřím – jimi totiž do místnosti plyne velké množství nejen pozitivní, ale i negativní energie, což by vás velmi rušilo v soustředění. Také stůl neumisťujte čelem ke zdi – toto řešení zcela utlumí vaši inteligenci, kreativitu i talent. Abyste se cítili maximálně bezpečně a uvolněně, měli byste od pracovního místa pohodlně vidět do místnosti, na dveře i na okno.

Na rozcestí

Z pohledu feng šuej jsou důležité také světové strany, které symbolizují čtyři živly. Pokud se o to zajímáte víc, určitě si zajděte na workshop. Jižní část kanceláře je zasvěcena ohni, který ovlivňuje slávu a reputaci. Vhodnou dekorací této strany jsou proto svíčky, krb a červená nebo oranžová barva. Severní segment naopak symbolizuje vodu, která může ovlivnit kariérní postup, a proto zde nešetřete modrou barvou, fotografiemi vody, zrcadlem, fontánou, ale také kovovými ozdobami. Silnou energií je v kanceláři nabita také jihovýchodní strana, která se nese ve znamení prosperity a hojnosti. Sem umístěte vše, co pro vás symbolizuje bohatství a peníze. Vhodným materiálem pro tento sektor je dřevo.

feng suej kancl shutterstock 200096597

Z pohledu feng šuej jsou důležité také světové strany, které symbolizují čtyři živly.

Mnoho života a pozitivní energie do kanceláře vnesou živé rostliny, a to ideálně ty velké a silné, které symbolizují růst. Vhodné jsou zejména ty s majestátními, širokými a hladkými listy, které se postarají o rozptýlení a absorpci špatné energie a vytvoří tak vhodné podmínky pro práci.

Úklidem k harmonii

I v domácí kanceláři stejně jako v celém interiéru je nezbytný pořádek a dobrá organizace věcí. Jak uvádí Cheryl Grace, CEO ve společnosti Redecorating with Feng Shui : „Nepořádek není nic, co byste skutečně chtěli nebo potřebovali. Může být pouze důsledkem toho, že máte příliš mnoho věcí v porovnání s prostorem, který je vám k dispozici. Když naplníte svůj domov pouze základními prvky, které skutečně milujete, předejdete hromadění zmatku. To je prvním krokem k vytvoření prostoru a s větším prostorem se zlepšuje energetický proud."

Čtěte také, jak to s feng šuej moc nepřehánět a vybrat si z této filosofie jen to opravdu užitečné zde

foto: Shutterstock

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...