fbpx

Zveřejněno: 3. 4. 2017

Rozchody jsou různorodé stejně jako samotné vztahy. Zatímco někdy se partneři vzájemně dohodnou na tom, že by bylo lepší vztah ukončit, jindy má tento názor jenom jeden z páru. Jak v takovém případě postupovat?

„Nikdy není vhodný čas k rozchodu,“ upozorňuje autor knihy o vztazích a rozchodech Harris O´Malley. „Vždycky následují něčí narozeniny nebo dovolená,“ dodává. Jste-li skutečně rozhodnutí, že bude lepší jít od sebe než spolu setrvat, zbytečně neprotahujte své trápení a rozejděte se co nejdříve. Pokud nevíte, jestli už je to na rozchod, přečtěte si náš další článek a udělejte si graf. 

Nekontaktovat!

rozchod shutterstock 556808230

Ctěte jedno pravidlo - nekontaktujte se po rozchodu navzájem, pokud to není nezbyteně nutné.

Emocionální výlevy, neustálé psaní zpráv, nebo dokonce stalkování. Pokud váš rozchod splňuje tyto znaky, přerušte s ex partnerem veškerý kontakt. „Tyto problémy vyléčí čas,“ myslí si psycholog Zdeněk Krpoun. I když si nebudete psát zrovna milostné vzkazy, kontaktem dáváte partnerovi, který se s rozchodem nesmířil, naději, že by vztah mohl pokračovat. Když už se přeci jen sejdete, v žádném případě nedělejte to, na co jste byli dříve zvyklí. Bývalého přítele se nedotýkejte, nelíbejte se s ním a v žádném případě spolu nepokračujte v intimním životě jen proto, že ještě nikoho nemáte.

Co bydlení?

V případě dlouhodobého vztahu bývá často zásadní problém společného bydlení. Předem si vyřešte, kam po rozchodu půjdete, a po oznámení se co nejdříve odstěhujte. Ukončit vztah ve chvíli, kdy spolu ještě několik dalších měsíců sdílíte společnou domácnost, je v případě, že ten druhý nechce, téměř nemožné.

rozchod shutterstock 281108126

Po rozchodu se od sebe co nejrychleji odstěhujte!

Kdy jít na policii?

V případě, že vás ex partner bombarduje zprávami, je to sice nepříjemné, přesto si je všechny uchovejte. Může se totiž stát, že se situace zvrhne až do stalkingu. Bývalý přítel si snadno zjistí, kam jste se přestěhovala. Obvykle ví, kde pracujete, na jaká místa chodíte. V případě, že takovéto sledování probíhá dlouhodobě, je vám nepříjemné a ex přítel toho nehodlá nechat, je na místě kontaktovat policii.


 

 

foto: Shutterstock

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...