fbpx

Zveřejněno: 22. 3. 2017

„Trojka“ patří mezi oblíbené erotické fantazie. Ale evidentně není pro každého. Víc než zpestření totiž vnáší do vztahu šrámy na duši. 

„Ve hře totiž není jen tělo a vzrušení, ale i city. V oblasti intimity býváme obzvlášť zranitelní. A tak se mnohým ženám i mužům, kteří vidí svého partnera či partnerku, jak se mazlí s někým jiným místo nich, sevře hrdlo. A poměrně rychle naskočí až dětské pocity hlubokého zranění a oddělení. Člověk se cítí odstrčený a zbytečný. Zpravidla také hodnotí a posuzuje, například: „Se mnou takhle nesténá...” „Mně se nikdy takhle neodevzdala...” „Jak se jí věnuje... a na mě kašle!” A podobně...,“ varuje lektorka v oblasti partnerských vztahů, vědomé sexuality a osobního rozvoje Denisa Říha Palečková s tím, že podobné pocity hrozí i u těch, kteří byli přesvědčeni o tom, že je něco takového v žádném případě nepotká.

trojka shutter

Komunikace na prvním místě

Co bychom tedy měli udělat, abychom těmto zraněním předešli? Není nic jednoduššího než si o svých pocitech a obavách s partnerem promluvit před tím, než do postele přizveme někoho dalšího. „Jasně si stanovte hranice - co s “třetí” osobou ano a co už ne. Nenechte se strhnout vlnou vzrušení a dohody opravdu dodržujte. Po celou dobu vnímejte svého “původního” partnera a to, jak se cítí. Buďte připraveni rozjíždějící se vlnu vášně kdykoliv přibrzdit a třeba úplně zastavit, když si všimnete, že to někoho zraňuje,“ doporučuje Palečková.

Spása vztahu, nebo spíš záhuba?

trojka shutter1
Řada párů se k podobným praktikám uchyluje ve chvíli, kdy z nich největší vášeň již vyprchala. Všude kolem sebe přece slyšíme, že máme v posteli experimentovat a vyzkoušet všechno možné. Hlavně, aby se do ložnice nevkradla nuda! Před trojkou v takovémto rozpoložení ale lektorka důrazně varuje.
„Pokud chce pár podobnou situaci vyzkoušet, doporučuji jít do ní spíš z pocitu nasycení a zvědavosti než z pocitu hladu, kdy se jednomu či druhému v páru v intimní oblasti “nedostává” a doufá, že žhavá trojka toto vynahradí,“ říká. „Když jsou partneři zralí, milují se a vědí, že si mohou důvěřovat, může být trojka zajímavým zpestřením a obohacením jejich vztahu. Měla by být jakýmsi bonusem, dárkem. Mnohem snáze to funguje, když jsou v partnerství oba nasycení a naplnění a svůj vzájemný intimní život milují,“ dodává.

Foto: Shutterstock

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...