fbpx

Zveřejněno: 24. 3. 2017

Máte pocit, že jste potkali svou životní lásku? Budete si za pět let myslet totéž? Podívejte se na to, jak moc je důležité, zda máte společné zájmy, jak často se hádáte a jak vám to klape v posteli.

Když se seznámíme, jsme mnohdy doslova šílení láskou. Stávají se z nás lepší lidé, kteří jsou schopni v područí hormonů druhému velkoryse odpouštět, na druhou stranu se i my sami prezentujeme z té světlejší stránky. Dříve či později ale přijde procitnutí a my vidíme partnera v celé jeho nahotě, se všemi pozitivy i negativy. Jak tohle rozčarování ustát? A nakolik ovlivní to, jak nám to klape na začátku, do budoucna náš vztah?

couple 731890 1280
Sexuální přitažlivost

V posteli to často nejlépe funguje na začátku vztahu, kdy hormony pracují za nás. Co když to tak ale není? "Můžete být z vašeho partnera nadšení, ale pokud na začátku nefunguje postel, dostaví se později zklamání," říká partnerský kouč a spisovatel Aleš Kalina.

Jak to bude za rok? Po roce už může vášeň trochu opadávat a sex sklouzávat do rutiny. Ve váš prospěch ale hraje to, že partnera už za tu dobu dobře znáte.

Jak to bude za dva roky? Frekvence sexuálních styků již obvykle není tak častá jako na začátku vztahu. Nikdo neříká, že byste si měli zavést pravidelný sex vždy v úterý ráno, ale je dobré si na partnera vyhradit čas a na intimní chvilky zcela nerezignovat.

Jak to bude za pět let? Na chemickou bouři již v této době spoléhat nemůžeme. Radost ze sexuálních radovánek vydrží v případě, že budeme o sebe i partnera pečovat. Existují páry, které si mezi sebou udrží sexuální náboj i po více letech soužití, je to ale právě tím, že spolu např. stále flirtují.

Hádky jako lifestyle

Jak je možné, že se z idylického románku postupem času vyklube vztah plný výčitek a nenávisti, a těm, kteří mají od začátku italskou domácnost, to naopak překvapivě vydrží? Nejde o četnost hádek, ale o to, co si umíme z konfliktu odnést. Budeme-li vše dusit v sobě, abychom udrželi pohodu, jsme na cestě do pekel. Naopak občasný výbuch může skvěle pročistit vzduch a konstruktivní hádka vylepšit vztah.

Jak to bude za rok? Když se setkají dva nekonfliktní typy, není vyloučeno soužití zcela bez hádek. Pokud jste se ale na začátku nehádali, protože jste měli nasazené růžové brýle, střet s realitou bývá o to tvrdší. Řada lidí toto procitnutí neunese a vezme nohy na ramena. Páru, který se od začátku hádal, může naopak konfliktů výrazně ubýt díky tomu, že tito dva již vyřešili, co je zpočátku nejvíce štvalo. Pokud tedy nepatříte mezi ty, kteří se zbaví jednoho problému, aby si místo něj dosadili další...

Jak to bude za dva roky? Za dva roky jste si toho stihli říct hodně. Pro ty, co se neustále trápí minulými křivdami, je prakticky každý vztah mučením. Kdo se nedokáže s již vyřešenou bolístkou rozloučit, ten bude ve vztahu postupem času stále nešťastnější, protože s délkou partnerství počet krásných i ošklivých zážitků zákonitě narůstá.

Jak to bude za pět let? Ať už jste se hádali více či méně, pokud jste postupovali konstruktivně, nejspíše jste se vedle sebe naučili žít jako dvě rozumné lidské bytosti. Naopak ti, kteří si místo řešení konfliktů navzájem pouze ubližovali, se pravděpodobně brzy rozejdou.

Společné zájmy
coffee 1878750 1280

Společné zájmy sbližují. Proto se tolik lidí seznámí v posilovně nebo na hudebním festivalu.

Jak to bude za rok? Málo společných zájmů nevadí. Jste-li oba otevření, můžete jeden druhého obohatit. Ti, které spojuje mnohé od začátku, tráví první rok velmi aktivně. V případě, že vás partnerovy zájmy nechávají chladnou, může se do vztahu záhy vkrádat nuda.

Jak to bude za dva roky? Za tuto dobu už jste se stihli vzájemně ovlivnit natolik, že vy jste přejala část partnerových zájmů a on zase těch vašich. Má to na vás pozitivní vliv a trávíte díky tomu více času spolu. To samozřejmě neplatí v případě, že je toto přizpůsobení se jednostranné, případně jeden partner toho druhého nutí, aby volný čas trávili pouze podle jeho výběru.

Jak to bude za pět let? Je běžné, že partneři začnou kvůli rozdílným zájmům za nějakou dobu (někdy i od začátku) trávit část svého volného času odděleně. Problém nastává, pokud se koníčku věnujete nepoměrně více než partnerovi.

 

Foto: Pixabay.com

 

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...