fbpx

Díky rostoucímu znečištění životního prostředí ubývá zdrojů kvalitní pitné vody a ani ta z kohoutku není zdaleka dokonalá. Kvalitní filtrační systém je dnes pro každého doslova nezbytností

Zveřejněno: 5. 6. 2023

New Millennium Concepts, Ltd. z Texasu v USA to s vodou myslí tak vážně, že jejich filtrační systémy s ochrannou registrovanou značkou Berkey® slaví úspěchy doslova po celé planetě. Kromě milionů domácností je ale například v místech živelných pohrom nebo nedostatku pitné vody využívají také profesionální organizace jako je armáda nebo Červený kříž a jiné.

V jednoduchosti je krása a v případě Berkey také dokonalost. Obyčejná gravitace a špičkové proprietární a patentem chráněné filtrační médium Black Berkey® zařídí, že pitnou vodu si díly filtracím Berkey dokážete vyrobit klidně z kaluže, z řeky, z okapu nebo téměř jakéhokoli nečištěného zdroje vody. Seznam kontaminantů, které vodní filtry Berkey dokáží na 99,99999% odstranit z vody, by i drobným písmem zabral mnoho stran textu, takže to zkusíme jinak.

Co to Berkey je a co dokáže?

Filtrační systémy Berkey umí z vody odstranit tyto skupiny nežádoucích znečišťujících látek:

  • Těžké kovy včetně olova, perfluorované chemikálie (PFO), herbicidy a pesticidy, viry, bakterie a parazity, plísně, toxiny, cysty a jiné patogeny, radionuklidy včetně uranu, těkavé organické sloučeniny (VOC), organická rozpouštědla a petrochemické látky, radon, trihalometany, rez, bahno, zákaly a sedimenty, chlor, rezidua léčiv a hormonů a desítky dalších skupin kontaminantů.
  • Při tom všem ale filtry Berkey zachovají ve vodě potřebný obsah minerálních látek!
  • A pochopitelně zbaví vodu veškerého nepříjemného zápachu nebo pachuti.

2

Domů? Na chatu? Na cesty? Do kanceláře? Kamkoli? Pochopitelně! Filtrační systémy Berkey se vyrábí v řadě velikostí, takže úžasnou pitnou vodu můžete mít skutečně kdekoli a kdykoli. A přitom k tomu nepotřebujete ani instalatéra a dokonce ani elektřinu! Stačí systém vybalit, během několika minut složit, naplnit horní nádobu jakoukoli vodou z nekontrolovaného zdroje a z dolní nádoby si můžete kohoutkem napustit do sklenice dokonale čistou pitnou vodu v takové kvalitě, kterou by jí voda z běžného vodovodního řádu mohla závidět.

Bonus na závěr? Máte ho mít. Cena takto filtrované vody je nejlevnější na trhu! Filtrační vložky mají kapacitu neuvěřitelných 23.000 litrů, takže průměrné čtyřčlenné rodině vydrží dodávat skvělou pitnou vodu po dobu 7-mi až 10-ti let. V průběhu životnosti se vložky dají dokonce čistit a pokud je jakkoli mechanicky nepoškodíte, dají se skladovat po neomezenou dobu a používat prakticky bez omezení. Náklad na 1 litr pitné vody z filtrace Berkey vychází na několik haléřů, takže je téměř na úrovni ceny vody z kohoutku a pochopitelně klidně i 200 x levnější než značková balená voda.

Potěší i oko

Snažíte se žít zdravě? Sportujete? Hlídáte si stravu? Skvělé! Jen nezapomeňte, že ze 70% naše tělo tvoří voda. Je skvělé vědět, že téměř tři čtvrtiny své snahy o čistotu a nezávadnost toho, čím své tělo zásobujete, dokáže vyřešit jediná jednoduchá věc - kvalitní filtrační systém Berkey. Přemýšlejte o tom!

berkey

Samotné filtrační zařízení Berkey je nejen mimořádně účinné a současně neuvěřitelně snadné na používání, ale také velmi designově zdařilé, takže skvěle zapadne do každého interiéru. Nadčasový design z leštěného nerezu nejvyšší kvality je standardem maximální hygieny a současně zárukou, že se do vody neuvolňují žádné nežádoucí látky a celý systém se skvěle udržuje.

Filtrační systém Berkey je tak uživatelsky příjemný, že je doslova návykový. Nejen díky dokonalé chuti vody, ale také její trvalé dostupnosti - na dosah ruky - a skutečnosti, že nikdy nedojde! Když se přefiltrovaná hladina sníží, což pohodlně vidíte díky průhlednému hladinoměru, stačí jen doplnit požadované množství do horní nádoby, která sama připraví další dokonalou dávku životodárné tekutiny. Většina uživatelů si jako vedlejší pozitivní efekt pochvaluje skutečnost, že s filtry Berkey se jim zcela přirozeně a sám zlepšil pitný režim a zdravou čistou vodu pijí s nadšením a bez pobízení i jejich děti. Voda je základ života a filtrační systém berkey se natrvalo stane nedílným členem vaší rodiny.

Související…

Proč někteří lidé nedokážou pít obyčejnou vodu? Odpověď máme na jazyku
Hana Průšová

foto: Berkey, zdroj: Berkey

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...