fbpx
Zveřejněno: 2. 4. 2017

Feng šuej vám pomůže zařídit domácí pracovnu plnou klidu, pohody a harmonie, ve které vaše kreativita pojede na plné obrátky. Pro zřízení takové kanceláře si ideálně vyčleňte celou místnost, nebo alespoň její část, která patří k nejklidnějším a nejtišším v interiéru.

Pokoj by měl mít velká okna, aby byl dobře větratelný a osvětlený. Ve vydýchaném a tmavém prostoru tělo velmi strádá, což se vždy viditelně projevuje i na kvalitě práce. Z tohoto důvodu ho také vybavte kvalitním umělým světlem. Nestačí vám pouze jedno stropní svítidlo nebo stolní lampička – kancelář musí být osvětlena z různých zdrojů. Velkým problémem home office bývá prolínání soukromého a pracovního života, což často vede k neplnění stanovených úkolů, nebo naopak k přepracovanosti. Aby vám zaměstnání nenarušilo rodinné štěstí, uposlechněte radu feng šuej a domácí work-space umístěte co nejdále od ložnice.

Nechte čchi proudit

feng suej kancl shutterstock 354504296

Místo, kde budete pracovat, by mělo mít velká okna!

Velkou roli podle feng šuej hraje i umístění zařízení domácí kanceláře. Nábytek nestavte těsně ke zdím, jak bývá zvykem, a to z důvodu zajištění volného proudění blahodárné energie čchi. Největší vliv na vaše výkony má zejména poloha pracovního stolu, která rozhoduje o úspěchu i bohatství. Nikdy neseďte přímo proti dveřím – jimi totiž do místnosti plyne velké množství nejen pozitivní, ale i negativní energie, což by vás velmi rušilo v soustředění. Také stůl neumisťujte čelem ke zdi – toto řešení zcela utlumí vaši inteligenci, kreativitu i talent. Abyste se cítili maximálně bezpečně a uvolněně, měli byste od pracovního místa pohodlně vidět do místnosti, na dveře i na okno.

Na rozcestí

Z pohledu feng šuej jsou důležité také světové strany, které symbolizují čtyři živly. Pokud se o to zajímáte víc, určitě si zajděte na workshop. Jižní část kanceláře je zasvěcena ohni, který ovlivňuje slávu a reputaci. Vhodnou dekorací této strany jsou proto svíčky, krb a červená nebo oranžová barva. Severní segment naopak symbolizuje vodu, která může ovlivnit kariérní postup, a proto zde nešetřete modrou barvou, fotografiemi vody, zrcadlem, fontánou, ale také kovovými ozdobami. Silnou energií je v kanceláři nabita také jihovýchodní strana, která se nese ve znamení prosperity a hojnosti. Sem umístěte vše, co pro vás symbolizuje bohatství a peníze. Vhodným materiálem pro tento sektor je dřevo.

feng suej kancl shutterstock 200096597

Z pohledu feng šuej jsou důležité také světové strany, které symbolizují čtyři živly.

Mnoho života a pozitivní energie do kanceláře vnesou živé rostliny, a to ideálně ty velké a silné, které symbolizují růst. Vhodné jsou zejména ty s majestátními, širokými a hladkými listy, které se postarají o rozptýlení a absorpci špatné energie a vytvoří tak vhodné podmínky pro práci.

Úklidem k harmonii

I v domácí kanceláři stejně jako v celém interiéru je nezbytný pořádek a dobrá organizace věcí. Jak uvádí Cheryl Grace, CEO ve společnosti Redecorating with Feng Shui : „Nepořádek není nic, co byste skutečně chtěli nebo potřebovali. Může být pouze důsledkem toho, že máte příliš mnoho věcí v porovnání s prostorem, který je vám k dispozici. Když naplníte svůj domov pouze základními prvky, které skutečně milujete, předejdete hromadění zmatku. To je prvním krokem k vytvoření prostoru a s větším prostorem se zlepšuje energetický proud."

Čtěte také, jak to s feng šuej moc nepřehánět a vybrat si z této filosofie jen to opravdu užitečné zde

foto: Shutterstock

Tipy redakce

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Alkoholismus se dá léčit i mírněji než abstinencí, říká psycholožka Marie Funke

Možná jste si po Novém roce dali jako spousta lidí následující předsevzetí: Už...

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.