fbpx

Zveřejněno: 14. 3. 2017

Podle mayské astrologie vstupujeme do období 1-Kan (Ještěrka). Po čase, kdy jsme mohli probudit svého vnitřního učitele, nebo prohloubit své analytické a studijní schopnosti, následuje doba, kdy je jednodušší trochu uvolnit naši mysl a více se zaměřit na práci s těmi úrovněmi, které běžné racionální chápání přesahují. Je čas kultivovat naši intuici a pocitovou moudrost. Naslouchejte svým snům, protože teď mohou být obzvlášť významné a silné. Ještěrka je znamením šamanů, a tak přeje rozvoji těchto dovedností. Nemusíte mít diplom, abyste mohli jít cestou psychologie. Začněte více komunikovat s živly, jako jsou voda, oheň, země a vzduch. Když budete ve spojení s nimi a trpělivě vyčkáte, budou vás svou tichou moudrostí učit. 

Lidé, narození ve znamení Ještěrky, jsou výbornými průvodci a lidmi, kteří mají nejen neobyčejné charisma, ale i skvělou intuici. Navíc disponují přirozenou autoritou, která je podpořena jejich zvláštní vnímavostí. Jsou to rození šamani a přesto, že se tak nenazývají, jejich duševní schopnosti je prozrazují. My se můžeme v tomto třináctidenní rovněž naučit lépe rozumět svým snům a jemným vnuknutím, které doprovází náš každodenní život. 

Na úrovni fyzického těla se věnujte těm cvičením, která se zaslouží o jeho odolnost. Choďte na dlouhé procházky, posilujte, nebo se sprchujte každé ráno studenou vodou. Je dobré navázat kontakt se všemi živly. Při chůzi v lese čí parku mezi stromy podpoříte živel země. Ranní koupelí studenou vodou, se spojíte s elementem vody. Ten vzdušný můžete posílit hlubokým břišním dechem a večer, než půjdete spát, je dobré poděkovat ohni za uplynulý den. Stačí jen zapálit svíčku. 

horoskop jesterka shutterstock 503427991

Co se týče mysli, je dobré více podporovat svou intuici. Věřte svým pocitům, protože ty nikdy nelžou. Jen je těžké jim občas rozumět. Zkuste zachytit dva významné okamžiky dne, kterými jsou čas po probuzení a čas před spánkem. Věnujte této době pozornost, úctu a podpořte své imaginativní schopnosti. Vizualizujte si takový život, který chcete žít a poděkujte za jeho naplnění

Na úrovni vztahové je dobré si uvědomit kvalitu všech vašich společenských kontaktů. Můžete zjistit, že jsou sice dobré, ale ne dostatečně hluboké. Dejte přednost kvalitě před kvantitou a zároveň zkuste posoudit, s kým vlastně trávíte čas. Lidé, se kterými jste ve spojení, často vypovídají něco o vás samotných. Když budete cítit potřebu některé vaše vztahy umocnit, neváhejte a něco pro to udělejte. Pozvěte daného člověka na oběd nebo na procházku a sdílejte tyto vzácné okamžiky života. 

Toto období vám také nabízí možnost najít si cestu k přírodním silám a rozvinout svou schopnost snění. Všechno, co se vám v tomto období bude zdát, může obsahovat cenné rady. Pokud znáte své západní znamení, podpořte kontakt s živlem, ke kterému náležíte. 

Podle západní astrologie vstupujeme 20. března do ohnivého znamení Berana. Spolu s ním přichází i jaro a začíná tak nový astrologický rok. Beran je velmi energický, chce být v oblastech, které si vybere, nejlepší. V tomto znamení se rodí mnoho bojovníků, aktivistů, sportovců a dobrodruhů. Mohou to být lidé příkladní a inspirativní, protože mají sílu si jít za svými sny. Nečinnost jim nedělá příliš dobře, a pokud potkáte příliš líného Berana, něco je s ním zřejmě špatně. Ti, kdo jsou ovlivnění tímto znamením (Ascendent, Luna, Slunce, zastoupení první dům, silný Mars v horoskopu) mají tendence být neustále v pohybu. Je tu velké nutkání uspokojit své potřeby, což někdy vede k přílišné egocentričnosti. Nezdravé sobectví, krutost a necitlivost je největším stínem tohoto znamení. Jejich ctností jsou přirozená autorita, radost, spontálnost a příkladnost

V tomto čase můžeme kvality tohoto znamení rozvíjet, přestože jsme se v něm nenarodili. Je možné získat větší odvahu překonat svá vlastní omezení, být výkonnější a veselejší. Je dobré si uvědomit své vlastní potřeby a zkusit je uspokojit. Naučte se být více sami sebou a radost vstoupí do vašeho života, neboť je to ten největší dar, který můžete dát nejen sobě, ale i druhým. 

horoskop jesterka shutterstock 350314250

Kombinace mayského znamení Ještěrky a Ryb bude trvat do 20. března. Oba tyto archetipy přejí snům. Pokud se o ně zajímáte, máte jedinečnou možnost postoupit na další úroveň. Požádejte svá noční vidění, ať vás učí, a když jim dáte potřebnou pozornost, uvidíte jak užitečná a praktická mohou být. Rovněž je dobré fungovat v souladu s přírodními silami a navazovat s nimi vztah na úrovni prožitků a vytrvalého pozorování. Využijte i sílu modliteb, které mohou do vašeho života přinést milost a zázraky. 

Spojení znamení Ještěrky a Berana, které začíná od 20. března přeje všem činnostem, které posílí vaše tělo. Sportujte, cvičte a choďte na dlouhé procházky do přírody a unavte své fyzické tělo. Pracujte s ohněm a pravidelně si zapalte večer svíčku a navažte kontakt s tímto živlem. Mluvte k plameni nahlas a svěřte se mu se svými sny a úskalími. Možná k vám díky přítomnosti „Dědy Ohně“ přijde řešení či rozuzlení vašich problémů. 

 

Doporučené otázky pro toto období:

  • Jak mohou zlepšit svou tělesnou odolnost?
  • Jak lze zlepšit představivost?
  • Jsou mé vztahy s druhými dostatečně hluboké?
  • Pamatuji si své sny?
  • Cítím spojení se čtyřmi základními živly, jimiž jsou Oheň, Voda, Země, Vzduch?

 

Doporučené aktivity pro toto období:

  • Rozvíjejte schopnost vědomého snění. 
  • Choďte na dlouhé, pravidelné procházky a unavte své tělo. 
  • Zaměřte se na své vztahy a dejte přednost kvalitě před kvantitou. 
  • Jděte do přírody a vnímejte její tiché poselství. Navažte kontakt s živly. 
  • Přečtěte si nějakou knihu o šamanismu, vyberte si nějaké praktické cvičení a provádějte ho. Vnímejte rozdíl mezi praxí a teorií. 

Jsem na Festival Evolution

Chcete se se mnou setkat naživo? Navštivte největší festival osobního rozvoje ve střední a východní Evropě - Festival Evolution. Moje vystoupení najdete zde

 

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...