fbpx

Zveřejněno: 16. 2. 2017

Podle mayské astrologie vstupujeme do období 1-Etznab (Pazourek). V tomto časovém úseku je dobré si uvědomit svůj potenciál, ať je jakýkoli a začít na něm pracovat. Je to doba zdokonalování se na všech úrovních. Pokud nejsou v pořádku vaše vztahy, je ideální nehledat vinu na druhé straně, ale začít dělat něco pro to, aby se váš vztah zlepšil. Pamatujte, že všichni jsme již dokonalí, ale vždy se dá něco ještě o trochu zlepšit. Život směřuje stále dopředu, stejně jako my.

Pokud se trápíte nějakou nemocí či neduhem, nastavte hned nový cvičební program, popřípadě zlepšete jídelníček. Protože každý malý krok pro vás může být budoucím požehnáním. Toto údobí může být pro některé lidi náročnější, protože pozornost bude směřována k věcem, které potřebují vylepšit. Lidé, narození ve znamení Panny nebo se silným zastoupením tohoto znamení v jejich horoskopu (Ascendent, Luna, či planety v šestém domu) se budou cítit ve svém živlu. Oni totiž milují neuastálé pracování na sobě sama, což je v souladu s mayským znamením Pazourka. Ti, kteří jsou povětšinou pyšní a sebestřední a vidí chyby spíše ve svém okolí, než v sobě samých, mohou být rozčarováni.

Někteří lidé mohou cítit velkou potřebu začít cvičit, protože si více uvědomí svou nadváhu, či podváhu. Ať je to tak či onak, je dobré začít právě teď. Přihlaste se do kurzu jógy, či zajděte do „fitka“ a pravidelně a zodpovědně se hýbejte. Pokud již sportujete, nastavte si větší výzvy. 

Potřeba zdokonalování se může týkat i duchovního nebo myšlenkového života. Pokud nejste spokojeni se svou prací, toto bude to vhodný čas se podívat na to, jak by šla dělat lépe. Hledejte efektivnější řešení, která budou nápomocna všem. Jestiže se cítíte odtržení od života, najděte si nějaký způsob relaxace nebo meditace a pravidelně se těmto rituálům věnujte. Upřímná práce na sobě samých vám bude v tomto období svědčit. Váš život se rozproudí a můžete v sobě objevit nové schopnosti a dovednosti, kterých jste si dříve nevšimli.

Dle západní astrologie jsme pod vlivem znamení Vodnáře a Ryb. Vodnář je zodpovědný za naše vize, sny a přátelské vztahy. Je to vzdušné znamení, které nás otevírá směrem k druhým lidem. Zejména k těm, které nazýváme svými přáteli. Proto se až do soboty 18. února zaměřte na své kamarádské vazby a na nich pracujte. Vliv mayského znamení Pazourka napovídá, že bychom především měli posilovat svazky, které jsou především přátelského rázu. Mohou to být však i naši spolupracovníci, se kterými musíme najít společnou řeč, abychom dále mohli budovat něco většího, než jsme my sami. Tajemství kooperace je klíčem k velkým úspěchům. Sám člověk toho mnoho nezmůže, a to je moudrost, kterou si máme v tento čas uvědomit. Pracujte tedy na svých interakcích s okolím a myslete na vyšší dobro, které můžete společně uskutečnit.

Znamení Ryb je posledním znamením zvěrokruhu. Patří k živlu vody, a proto silně ovlivňuje naše pocity. Vede nás nejen k vlastní duši, ale především k jednotě se vším živým. Mnoho mystiků, léčitelů, umělců či sociálně orientovaných lidí se narodilo v tomto období. Temná stránka tohoto znamení se může projevit jako sklon k závislostem, alkoholu či jiným pokusům, jak uniknout realitě. Soucit a empatie je nejsilnější stránkou lidí, kteří jsou tímto znamení ovlivněni. Ryby vládnou i světu snů, a tak v této etapě můžete pracovat intenzivněji se svými nočními přeludy. V kombinaci s mayským znamením Pazourka je dobré se snažit jim porozumět a formou zapisování do deníku a následným zkoumáním jeho vnitřního obsahu je pak analyzovat. Ideálně si pořiďte nějakou knihu na toto téma nebo zajděte na seminář.

V tomto období je dobré pracovat na zlepšení vztahů s přáteli a kolegy v práci, tak i na své duši. Udělejte si čas na jak svůj duševní rozvoj, tak na lidi, kteří sdílí vaše sny.

Doporučené otázky pro toto období:

  • Využívám dostatečně potenciál svého těla?
  • Existuje nějaký projekt, kterému se dostatečně nevěnuji?
  • Jaké jsou mé vztahy s druhými lidmi a co mohu udělat pro jejich zlepšení?
  • Kolik času a pozornosti věnuji svému duševnímu rozvoji?

Doporučené aktivity pro toto období:

  • Nesnažte se dosáhnout dokonalosti, ale jednejte pomocí malých postupných kroků ve snaze o zlepšení své fyzické kondice.
  • Zkuste něco změnit v přístupu ke své práci, pokud vás momentálně nenaplňuje.
  • Ve svých vztazích si promluvte s druhými a otevřeně se přiznejte k věcem, které byste mohli zlepšit. Pak učiňte první krok ke změně, bez pocitu viny.
  • Dělejte svá duševní cvičení intenzivněji a pravidelněji, pokud cítíte, že ztrácíte spojení s životem.

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...