fbpx

Voda, oheň a táborák. Kempování se opět vrací do módy a dovolená pod stanem, v chatce nebo v karavanech láká stále více Čechů. Svůj podíl na tom mají rostoucí doprovodné programy pro rodiny, neustále zlepšující se služby i přímý kontakt s přírodou. Zvažujete také odpočinek v českých luzích a hájích? Našli jsme pro vás ta nejlepší ubytování podle různých zaměření. Vyberou si sportovci, rodiny i motorkáři!

Zveřejněno: 16. 5. 2022

Kempy jsou pro aktivní sportovce přímo stvořené. Je jedno, zda milujete vodní sporty jako windsurfing, paddleboarding nebo kánoe, dáváte přednost cyklovýletům nebo se nemůžete nasytit ranních východů slunce na horách, v České republice si vybere opravdu každý. Pokud nedáte dopustit na dovolenou u vody, zamilujete si hned několik lokalit. Mezi ty dlouhodobě nejnavštěvovanější patří kemp Vranovská pláž, který leží v nádherné lokalitě Jižní Moravy na břehu Vranovské přehrady. Toto přírodní koupání nabízí vše, co si jen dokážete představit, od šlapadel přes vodní fotbal až po windsurfy.

Jižní Morava může však rekreantům nabídnout daleko víc. Vedle moravské vína, folkloru a UNESCO památek i třeba skvělé cyklotrasy. A to kolem nádherného Lednicko-valtického areálu nebo podél toku řeky Moravy a Baťova kanálu. Vyrazit můžete z autokempinku Strážnice, který je skvělým výchozím bodem ke všem zajímavým turistickým cílům.

Dovolená s dětmi

Velké množství kempů sází na rodiny s dětmi a přizpůsobuje tomu i veškerý doprovodný program. Tvořivé dílny, hry, soutěže nebo večerní diskotéka pro nejmenší už nejsou jen součástí čtyřhvězdičkových hotelů s all inclusive, nabízí je i řada tuzemských ubytování. Jedním z nich je i koupaliště s kempem Pecka, který se nachází severně od stejnojmenného města v Královéhradeckém kraji. Kromě čistého prostředí a skvělé vybavenosti zde najdete perfektní aktivity pro celou rodinu jako lezeckou stěnu, skákací trampolíny nebo dětské brouzdaliště. V hlavní sezóně dokonce provozují i letní kino.

Za odpočinkem se můžete vydat i na sever Čech. Tento osobitý kraj skrývá řadu historických památek i přírodních krás, od Kokořínska přes romantickou zříceninu hradu Bezděz až po chráněnou krajinnou oblast UNESCO Český ráj. V jeho srdci se nachází Autocamp Sedmihorky, kde se rozkládají hned dvě přírodní rezervace, lesy, skály, rybníky i kvetoucí louky. V blízkém okolí pak můžete navštívit také Hruboskalské skalní město, které je charakteristické svými impozantními věžemi dosahujícími výšky až 55 metrů. V areálu kempu si přijdou na své zejména rodiny s dětmi, pro které si majitelé kempu připravili minigolf, možnost projížďky na loďkách či parníku nebo bohatý večerní program pro dospělé i děti.

Pro zapřisáhlé vodáky

Ať už na raftu, kajaku či kanoi, sjet jednu z jihočeských řek je povinností pro všechny nadšené vodáky. Mezi stálice patří Vltava, šum jezů si však vychutnáte i na Otavě, Lužnici nebo Malši. Během této adrenalinové dovolené zavítejte do vůbec nejpopulárnějšího kempu Branná na Vltavě. Leží na pravém břehu Vltavy, na půli cesty mezi Vyšším Brodem a Českým Krumlovem. V areálu se nachází půjčovna lodí a raftu Kanak, jejíž služby oceníte jak pro jednodenní výlet, tak i pro delší sjezdy. Přenocovat zde nemusíte pouze ve stanech, chatkách nebo karavanech. Složit svou hlavu je možné i v indiánském tepee nebo v tradiční mongolské jurtě.

Za nejkrásnější motorkářskou trasou

Každý motorkář vám potvrdí, že okruh kolem Lipna nemá chybu. Obzvlášť když si ho můžete prodloužit do Rakouska následně přes Německo a zpět Šumavou do Česka. Skvělým výchozím bodem pro vaši dovolenou představuje Camping u Kukačků a penzion DaJa. Najdete ho na levém břehu Lipenské přehrady v překrásné krajině šumavských lesů. Rodinný kemp je ideální nejen pro motorkáře, na své si zde přijdou také milovníci vodních sportů, plavání, rybolovu, cykloturistiky či pěších výletů po okolí. Chcete-li si vyzkoušet i jízdu na na něčem jiném, než je váš motorový miláček, doporučujeme v předstihu objednat vyjížďku do přírody na koních. Uvidíte, že i pohled z koňského sedla má své kouzlo.

Obytňákem do kempu

Pokud jste si doma vlastníma rukama vyrobili obytňák, popřípadě jste se rozhodli si ho na pár dnů půjčit, máte možnost parkovat na tzv. Stellplatzech, tedy místech vyhrazených pro karavany. Cestujete-li ale s dětmi, nebo jen nedáte dopustit na pohodlí a vybavenost kempů, zajeďte si do Moravskoslezského kraje na úpatí proslulé hory Radhošť se sochou pohanského boha Radegasta. Camping Rožnov má kromě luxusních apartmánů, chatek, bungalovů i klasických pokojů speciální místa pro karavany s veškerým zázemím, jako je sociální zařízení, chemické wc nebo přípojky na elektřinu. Děti si zamilují zdejší mini zoo, která se nachází přímo v areálu, stejně jako bazén, tenisové kurty nebo hřiště na volejbal.

Svou unikátní lokalitou vás okouzlí také kemp Dolce, který leží uprostřed poklidné přírody, na úpatí Krkonoš nedaleko Trutnova. Jeho součást tvoří i rekreační nádrž s tobogánem, rybník pro rybolov, stylová restaurace nebo sportovní areál s hřištěm na plážový volejbal či kurty na tenis. Právě pro karavany je zde připravena rozlehlá louka se zastřešeným venkovním posezením s grilem, ohništěm, kuchyňkou či sociálním zařízením a recepcí.

Za večerním povyražením

Chcete si na dovolené užít zábavu se vším všudy? Zajeďte se podívat na Hracholuskou přehradu, která leží 15 kilometrů západně od Plzně. Najdete tam Kemp Keramika, u kterého si přijdou na své děti i dospělí. V sezoně se zde pravidelně konají animační programy pro nejmenší včetně malování na obličej, dospělí si v podvečer zase pro změnu mohou vychutnat širokou škálu koncertů a menších festivalů. Chcete otestovat vztah vašeho pracovního kolektivu? V tom případě jim zde můžete uspořádat i teambuilding, kde ověříte jejich smysl pro spolupráci a zároveň si užijete spoustu legrace.

Česko, rájem kempů

V Česku naleznete přibližně tisícovku kempů, kterou v sezóně navštíví přes milion návštěvníků. Pokud ještě přemýšlíte nad letní dovolenou, podívejte se na web dokempu.cz, který je perfektním průvodcem po českých i slovenských kempech. Najdete zde všechny důležité informace včetně fotek i ceníků nebo hodnocení ostatních uživatelů. S rezervací ale neotálejte, volných termínů na léto už moc nezbývá.

 

Související…

Tipy a rady, které zajistí, aby se dovolená nezměnila v noční můru
Komerční článek

foto: Do kempu, zdroj: Do kempu

Galerie

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...