fbpx

V Česku odstartovala nová mobilní aplikace Gumpido, která chce pomoci rozhýbat Čechy. Její motto je odměň se pohybem

Zveřejněno: 25. 2. 2022

Dodržet novoroční předsevzetí, více se hýbat, běhat či chodit vydrží lidem bohužel většinou jen do února. A po posledních covidových letech je dle odborníků potřeba pohybu ještě akutnější. „Řekli jsme si, zkusíme Čechy rozhýbat, ale jak to udělat tak, aby u toho vydrželi?“ vzpomíná Anežka Čeřovská, která za aplikací Gumpido stojí. Řešení je napadlo s manželem před pár lety při cestování Severní Amerikou. „Češi, ostatně stejně jako Američané, milují výhody, odměny a slevy. My se to rozhodli spojit,“ doplňuje Vojtěch Čeřovský.

Gumpido průběžně načítá nachozené či uběhané kilometry z Apple Health či Google Fit a ty přepočítává na body, za které Češi v aplikaci dostávají exkluzivní odměny od partnerů. Těch je tam nyní již celá řada – Zoot, Notino, GS, Lamax, Wolt, iStyle a další. „Jsme moc rádi, že nás při startu podpořili takto silní partneři, které oslovil náš plán rozhýbat Česko,“ říká Vojtěch. Partneři a jejich odměny za pohyb neustále průběžně přibývají, ale již nyní jich jsou k dispozici tisíce.

Nezáleží na tom, jak velký sportovec jste, Gumpido vám počítá i kilometry nachozené při venčení psa nebo při procházce s kočárkem.

Po zhruba roce vývoje, který platí Čeřovští ze své kapsy bez pomoci investorů, se tak nyní aplikace Gumpido dostává do obchodů Apple a Google, kde je zdarma ke stažení. Aktuálně podporuje aktivity, jako je chůze, běh či jízda na kole. „Nezáleží na tom, jak velký sportovec jste, Gumpido vám počítá i kilometry nachozené při venčení psa nebo při procházce s kočárkem. Pokud jich získáte dostatek, tak je jednoduše vyměníte za odměnu od partnera,“ dodává Anežka.

Již nyní mají tvůrci Gumpida v hlavách další funkcionality, které průběžně včetně dalších měřených aktivit přidávají.

Související…

Už jste slyšeli o aplikaci NewNew? Zaplatíte a můžete ovládat životy celebrit
Jan Handl

foto: Gumpido, zdroj: Gumpido

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...