fbpx

Základní vybavení dětského pokoje je kvalitní dětská postel, rošt a matrace. K tomu i kvalitní ložní prádlo a povlečení. Ať už se rozhodnete pro kolébku, klasickou dětskou postýlku nebo rovnou vsadíte třeba na rostoucí dětské postele, dbejte na kvalitu matrace

Zveřejněno: 31. 3. 2021

Kvalitní, pevná dětská matrace a přiměřená velikost dětské postýlky jsou základem pro zdravý a klidný spánek novorozence. U větších dětí hraje výběr dětské postele i matrace stejně podstatnou roli. Vybírejte i kvalitní lůžkoviny, které se občas dají vyprat i s dětským povlečením a prostěradlem.

Vhodné osvětlení

Se stropním osvětlením si nevystačíte. Světelné podmínky dětského pokoje jsou klíčové pro miminka, předškoláky i školáky. Pro nemluvně potřebujete tlumené světlo, u kterého klidně a uvolněně usne, školákovi nesmí chybět lampička, která mu posvítí na úkoly.

Pro starší děti nezapomeňte na kvalitní psací stůl a ergonomickou židli. Obojí může být nastavovací.

Pro starší děti je vhodné umístit k posteli lampu se stínítkem, která mu usnadní usínání i brzké vstávání. Oblíbená jsou i bodová světla zabudovaná do stěn chodeb nebo nábytku, díky kterým se menší děti nebojí jít v noci na WC nebo přeběhnout za mámou do ložnice.

Koberec pro příjemné hraní

Podlahová krytina v dětském pokoji musí splňovat přísná kritéria. Musí být teplá a musí se dát rychle a kvalitně uklidit. Můžete sáhnout po metrovém koberci s krátkým chlupem, který lze snadno vysát a vydrží i zašlapanou svačinu.

Vhodné je i linoleum, marmoleum nebo plovoucí podlaha, kterou lze zkombinovat s kusovými koberci. Podlaha by určitě neměla být studená, protože si všechny děti nejraději hrají na podlaze. Pro starší děti nezapomeňte na kvalitní psací stůl a ergonomickou židli. Obojí může být nastavovací.

Úložné prostory

Učit děti úklidu a pořádku už od malička je později k nezaplacení. Pomůže vám k tomu přehledný systém skříní, komod, poliček, krabic a beden na oblečení, hračky, hry, knížky a všechny dětské poklady.

Skladovací prostory jsou nevyhnutelné. Umožněte dětem, ať si mohou uklízet i samy. Sezónní oblečení je třeba uskladnit na čisté a suché místo. Může to být skříň v předsíni, nebo můžete vakuovat oblečení do pytlů a skladovat je v nástavcích či úložných prostorách pod postelí. Důležité je, aby vám nepřekáželo.

Dejte na názor dítěte

I malé děti mají svůj názor a umí dát najevo, co se jim líbí. Děti se rychle zorientují a jasně vám vyjeví, v jakém pokojíčku se jim bude nejvíce líbit. Vybavení dětského pokoje vybírejte společně s dítětem a jeho volbu jemně korigujte.

Vybrat si může třeba barvu stěn, vzor tapet, design dětského povlečení či barvu prostěradla do postele, zda chce skluzavku z lůžka nebo houpací síť. Praktické detaily pak snadno doladíte sami.

Související…

Zařiďte si koupelnu v populárním retro styluStěhujete se do novostavby? Zařiďte si ji přesně podle vašich představAdam Zábranský: V developerských projektech by část bytů měla připadnout městu

zdroj: Bonami.cz

Tipy redakce

USA v záplavě fake news: Třetina mileniálů pochybuje, zda je Země kulatá

USA v záplavě fake news: Třetina mileniálů pochybuje, zda je Země kulatá

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...

Může palivo budoucnosti vyrobit slunce? Mohlo by. Na bázi fotosyntézy

Může palivo budoucnosti vyrobit slunce? Mohlo by. Na bázi fotosyntézy

Alternativní zdroje energie jsou oblíbeným zaklínadlem současnosti. Problém je...