fbpx

Se začátkem prázdnin vypukla hlavní sezóna kempování. Mnohé kempy hlásí plno na celou sezónu, ale když trochu zapátráte, ještě najdete místo na pár dní i v těch nejoblíbenějších kempech. Tady máte výběr 7 z nich. Máte svůj oblíbený kemp? Podpořte ho svým hlasem v prestižní anketě na webu dokempu.cz.

Zveřejněno: 1. 7. 2024

Loni se hlasování zúčastnilo téměř 23 tisíc návštěvníků webu dokempu.cz. „Návštěvníci kempů jsou každým rokem náročnější a zvyšují se i jejich požadavky na kvalitu služeb. Nejčastěji si lidé kemp v dané lokalitě vybírají podle kritéria čistoty, vstřícnosti personálu a nabídky aktivit. Významnou roli hraje také poměr ceny a kvality služeb," uvedl zástupce dokempu.cz.

Pro vaši inspiraci jsme vybrali sedm výjimečných kempů. Ať už hledáte rodinnou dovolenou, exotiku, aktivní dovolenou nebo romantický únik, v těchto kempech si svůj pobyt jistě užijete. Každý z nich vyniká v něčem jiném, ale všechny spojuje vysoká kvalita služeb.

1. Rodinná idylka - Autocamp Sedmihorky

Kemp v srdci Českého ráje se na předních příčkách drží už pěknou řádku let. Je to ideální místo pro aktivní rodinnou dovolenou. Děti kemp milují, protože pro ně v sezóně připravuje bohatý animační program zaměřený na seznámení se s ekologií hravou formou. Za deštivého počasí se děti zabaví ve velké vnitřní herně.

sedmihorky

2. Nováček s potenciálem - Nový kemp Riviéra Zbečno

Zrekonstruovaný kemp v chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko na březích řeky Berounky se v roce 2023 stal skokanem roku. Návštěvníci si nejvíce pochvalují kvalitu občerstvení a nádherné okolí.

riviera zbecno

3. Pro milovníky zvířat - Camping Rožnov

V městě na úpatí mýtické hory Radhošť najdete prostorný areál s bazénem, restaurací i obchodem. Díky vstřícnému přístupu k domácím zvířatům kemp loni vyhrál kategorii nejlepší kemp pro domácí mazlíčky.

camping roznov

4. Ráj cyklistů - Kemp Velehrad

Kemp v pěším dosahu poutního místa Velehrad si získal srdce především cyklistů, kterým poskytuje skvělé zázemí při jejich toulkách zvlněnou krajinou Chřibů. Leží přímo na cyklostezce, která vás zavede například do archeoparku Modrá.

kemp velehrad

5. Exotika na dosah - Safari Kemp

Ubytování v kempu vedle Safari Dvůr Králové nad Labem se řadí k nezapomenutelným zážitkům. 24 hodin denně můžete pozorovat africká zvířata přímo od svého stanu, ze stromového domu nebo z vyhlídky. V ceně ubytování je i vstup do pěší části Safari parku. 

safari kemp

6. Rybářský ráj - Rekreační středisko Stará Živohošť

Tento kemp milují rybáři. Oceňují, že kemp leží u rybářského revíru Slapská přehrada. Zabaví se tu však i ostatní návštěvníci. V nabídce zábavy v kempu nechybí bowlingové dráhy nebo třeba i úniková hra. Kdo nemá rád přírodní koupání, ocení velký bazén se slanou vodou. Pro romantické duše je k dispozici půjčovna loděk a šlapadel na projížďky po Vltavě.

stara zivohost

7. Karavanistický sen - Rodinný kemp U Kukačků a penzion DaJa

Kemp najdete v Horní Plané přímo na břehu Lipenského jezera a přímo z kempu vidíte i další dominanty Šumavy – Plechý, Smrčina a Třístoličník. Je oblíbený především mezi majiteli karavanů a obytných vozů, pro které kemp připravil komfortní celoroční stání i s kompletním camperservisem.

u kukacku

Platforma Dokempu.cz nabízí ucelené informace pro milovníky kempování. Její databáze obsahuje podrobné informace o stovkách kempů a jejich uživatelské hodnocení. Již tradičně můžete na platformě svým hlasem podpořit vaše oblíbené kempy v prestižní anketě Kemp roku.

Podpořte své oblíbené kempy v prestižní anketě platformy.

Hlasovat můžete až do 31. 8. 2024 v několika kategoriích jako je například rodinný kemp, cyklistický nebo vodácký kemp, nebo nejvíce ekologický kemp. Hlasující mají šanci vyhrát atraktivní ceny včetně voucherů na outdoorové vybavení od Sportega, pobyty od Dokempu.cz nebo vouchery na pronájem obytného vozu od Campiri.

Dokempu.cz je přední platforma pro milovníky kempování, která letos slaví své 20. výročí. Nabízí databázi stovek kempů s podrobnými recenzemi a hodnoceními od návštěvníků, čímž usnadňuje výběr ideálního místa pro dovolenou. Každoročně pořádá anketu Kemp roku, kde mohou uživatelé hlasovat pro své oblíbené kempy a vyhrát zajímavé ceny. Platforma podněcuje zájem kempů, majitelů a provozovatelů o vylepšování služeb, sledování aktuálních trendů a výrazně tak přispívá k rozvoji kempovací kultury v České republice a na Slovensku.

Související…

Chystáte se letos na dovolenou karavanem? Díky těmto radám bude cestování hračka!
Klára Kutilová

foto: Dokempu.cz, Shutterstock, zdroj: Media List

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...