fbpx

Spojení Vojenských lesů a statků a Armády ČR táhne návštěvníky už deset let Dalších 4 fotografií v galerii
Zahájení - pověřený ředitel VLS Jaroslav Nerad, přednosta újezdního úřadu Ladislav Zakuťanský a generál Miroslav Feix. (zdroj: Media List)

Jubilejní 10. ročník, zlomený návštěvnický rekord a tisíce spokojených tváří. Společná akce Vojenských lesů a statků ČR, Armády ČR potvrdila, že zájem veřejnosti nakouknout za jindy zakázanou oponu Libavé prostě táhne.

Zveřejněno: 11. 6. 2024

Spolupráce nejen na papíře, ale především v realitě všedních dní. O tom je akce Armáda, Lesnictví a Myslivost na Libavé, která se uskutečnila v sobotu v areálu Heřmánky u Potštátu. „Touto akcí se snažíme veřejnosti ukázat, jak jsme s Armádou ČR propojeni a máme stejný cíl, což potvrzuje i naše heslo - Pro silnou armádu.

Zapomenout ale nechceme ani na edukaci těch nejmenších, kterým hravou formou ukazujeme, jak se mají v lesích chovat. Kromě lesnických a mysliveckých stanovišť, se děti vzdělávají v oblasti včelařství, zemědělství, sokolnictví, rybářství a ochrany přírody,“ uvedla organizátorka akce Romana Klevarová z Vojenských lesů a statků divize Lipník nad Bečvou.

detske edukativni programy navstivily stovky deti

Honitba Libavá, která se rozkládá na stejnojmenném vojenském cvičišti, je domovinou nejkvalitnější volně žijící populace jelena evropského, a proto se i vojenskému újezdu přezdívá „Království jelenů“. A právě proto zde lesníci VLS prezentovali své nejlepší trofeje shozů z místní honitby. Tisíce návštěvníků během celého dne mohly vidět tažné koně, které lesníci využívají v lese. Prezentovali se ale také chladnokrevní koně se svými posádkami při kombinovaném závodu. Milovníci psů měli hned dvě stanoviště, kde mohli obdivovat jagdteriéry nebo psy zvané barváře, které pomáhají vystopovat zraněnou zvěř.

soutez chladnokrevnych koni pritahla davy

Nejmenší návštěvníci na deseti stanovištích zkoušeli svou bystrost, znalost a také šikovnost. „Konečně vím, jak vzniká med,“ smála se na tatínka malá Anežka. Pro malé i velké byla při sobotním dni velkým lákadlem i výstava vojenské techniky naší armády. U tanku Leopard, Panduru, BVP či u Kajmana byla fronta po celý den.

vojenska technika byla cely den v oblezeni

„Rádi bychom poděkovali všem našim kolegům a partnerům z Armády ČR a dalším, že nám pomohli uskutečnit tuto populární akci. Podpora a jejich práce na této akce je pro Vojenské lesy a statky důležitá,“ dodal na závěr Tomáš Klevar, výrobní náměstek divize Lipník nad Bečvou.

Související…

Dobrovolnictví po celém světě: Vyrazte na cestu, kde vám zajistí ubytování i stravu
Michala Jendruchová

foto: Media List, zdroj: Media List

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...