fbpx

Za vysokými horami a hustými lesy se rozprostírá vesnička Sylvania. A v ní bydlí Sylvanian Families, láskyplné zvířecí rodinky, které svou roztomilostí rozpoutají představivost každého dítěte.

Zveřejněno: 23. 5. 2024

Nenechte se však zmýlit, nejsou to jen tak obyčejné rodinky zvířátek. Právě naopak. Zvířátka, žijící v rodinné harmonii a pospolitosti, mají stejně jako my lidé vlastní jména, narozeniny, povolání i domovy obklopené bujnou přírodou. Poprvé tyto postavičky spatřily světlo světa v Japonsku v roce 1985 a okamžitě se staly fenoménem, který dnes milují miliony dětí po celém světě. A nyní se dočkaly také svého celovečerního filmu s názvem Dárek od Freyi.

Sylvanian Families byly původně vytvořeny japonskou společností Epoch v roce 1985, odkud se postupně rozšířily do celého světa. Během takřka čtyřiceti let se jich prodalo přes 100 milionů kusů ve více než padesáti zemích. V Japonsku jsou tito zvířecí hrdinové natolik populární, že mají dokonce svou vlastní restauraci i zábavní park.

sylvanian a1 v2 1

Přestože původní kolekce zahrnovala lesní zvířátka jako králíčky, veverky a medvědy, postupem času se vesnička rozrostla také o rodiny tučňáků, pand, klokanů nebo slonů. Každý obyvatel vesnice má navíc svůj jedinečný příběh, což ze Sylvanian Families dělá více než jen obyčejný pohádkový svět. A v něm žije i hlavní hrdinka filmu, holčička-králíček Freya.

Každoroční festival ve vesnici Sylvania se blíží, a zatímco jsou všichni nadšeni a připravují své festivalové kousky, čokoládový králíček Freya se trápí tím, jaký dárek dát mamince k narozeninám. A k tomu ještě dostala důležitý úkol vybrat Strom roku, hlavní událost festivalu. Zvládne to všechno? Jaké překvapení si pro maminku připraví a který strom si letos odnese hlavní cenu?

Po řadě kratších seriálů a spotů se konečně Sylvanian Families objevují v celovečerním snímku. Režii si vzal na starost japonský scenárista a producent Kazuya Konaka a scénář napsal Hirotoshi Kobayashi.

Animovaná pohádka Sylvanian Families ve filmu: Dárek od Freyi se své premiéry na českých plátnech dočká 6. června 2024. Do české distribuce jej uvádí společnost Bohemia Motion Pictures. 

Související…

Usínáte často u filmů? Odborníci radí, jak vydržet až do titulků
Dominika Glaserová

  

 

 

foto: Bohemia Motion Pictures, zdroj: Bohemia Motion Pictures

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...