fbpx

Září a říjen jsou měsíce vinobraní. A protože se Česká republika může pyšnit bohatou vinařskou tradicí, pořádají se různé slavnosti snad po celé zemi.

Zveřejněno: 28. 9. 2023

Pokud si chcete užít slunečné babí léto se skleničkou tohoto lahodného moku v ruce, máme pro vás několik tipů, kam letos vyrazit. A obytný vůz je skvělou alternativou ke klasickému ubytování, které bývá vyprodáno i na několik měsíců dopředu!

m zdroj campiri 2 1

Velkobílovické vinobraní

Datum: 23. září 2023

Místo: Velké Bílovice, Jižní Morava

Třetí ročník Velkobílovického vinobraní nabídne mimo degustace moravských vín i bohatý hudební program. O zábavu se postarají cimbálová hudba, kapela The Candies, zpěvák David Deyl a hlavní hvězda večera – kapela Slza. Své vinařské dovednosti si dospělí budou moci vyzkoušet v soutěži „Burčákový trojboj“. Program je připravený také pro ty nejmenší. Děti se mohou těšit na skákací hrad, vyzkoušet si mohou i malování na obličej a celou řadu dalších zábavných činností. Zaparkovat svůj karavan nebo obytný vůz můžete ve Stellplatzu, který nabízí 30 volných míst a nachází se přímo ve Velkých Bílovicích. Nebyla by to jižní Morava, kdyby neležel hned vedle vinařství!

Vinobraní v Dolních Věstonicích

Datum: 29. - 30. září 2023

Místo: Dolní Věstonice, jižní Morava

Báječné vinobraní můžete navštívit v Dolních Věstonicích, které jsou známé nejenom nálezem Věstonické Venuše, ale i skvělým místním vínem. Pokud jste fanoušky krojovaných průvodů, hodování a tradiční zábavy, tak je pro vás tato akce rozhodně trefou do černého. V kempu „U Vody“ na vás pak čekají doslova lidové ceny, kde můžete strávit celý víkend a pokud vás koštování vína už nebude bavit, vyrazit můžete na nedalekou zříceninu hradu Děvičky.

Vinobraní v Sedlci

Datum: 30. září 2023

Místo: Sedlec, Jižní Morava

Lisování hroznů, košt sedleckého burčáku a vína, ochutnávka gastronomických pochutin. To vše nabídne letošní vinobraní v Sedlci. K dobré náladě vám zahraje cimbálová muzika a zazpívá i první vítěz show X Factor Jiří Zonyga. Místní kemp navíc nabízí daleko víc, než pouze místo pro váš karavan či obytný vůz. Najít zde můžete koštovací stánek, dětské hřiště a zahrát si zde můžete dokonce i minigolf. Veškerá občanská vybavenost je pak samozřejmostí.

Svatováclavské vinobraní v Lokti

Datum: 30. září - 1. října 2023

Místo: Loket, Karlovarský kraj

Pokud máte chuť na víno a jídlo v historickém prostředí, pak byste měli zamířit do Lokte. Svatováclavské vinobraní se koná na náměstí hradu Loket. Můžete ochutnat vína od vinařů z celé republiky a vychutnat si bohatý doprovodný program. Kempy v okolí jsou skvělým místem pro parkování vašeho karavanu. „Protože krásné počasí stále přetrvává, je ideální vyzkoušet si karavan u Campiri po celé září za výhodnou akci 3+1 den zdarma,“ říká majitel společnosti Campiri Lukáš Janoušek.

Burčákové slavnosti v Hustopečích

burcakove slavnosti hustopece zdrojvinarskecentrum.cz

Datum: 5. - 7. října 2023

Místo: Hustopeče, jižní Morava

Hustopeče se mohou pochlubit Burčákovými slavnostmi, které jsou zážitkem samy o sobě. Nabídka je široká – od vinařských povídek přes ohnivou show až po středověký jarmark a koncerty. O hudební program se postará například Marie Rottrová, Xindl X. A zkrátka nepřijdou ani děti. Pro ně je připravena speciální dětská scéna „Šapitó“. Pokud se rozhodnete vyrazit do Hustopečí, tak využít můžete třeba Kemp Formanka, který nabízí vše, co k dovolené v karavanu potřebujete.

Burčákový pochod v Mutěnicích

Datum: 14. říjen 2023

Místo: Mutěnice, jižní Morava

Druhou říjnovou sobotu můžete navštívit burčákový pochod, který začíná a zase končí v Mutěnicích a nabídne vám tradiční slováckou atmosféru. Procházka vinicemi vám ukáže nádherné scenérie tohoto regionu a nabídne příležitost ochutnat místní vína i pochoutky. Zaparkovat svůj karavan můžete v autokempu San Marco. Ten se nachází přímo v obci a vše tak máte jako na dlani. Využít zde navíc můžete udírnu nebo příjemnou pergolu, která nabízí posezení pro zhruba 40 lidí i dětské hřiště.

Související…

Na zdraví a na viděnou! Červené víno podle Britů funguje proti šedému zákalu
Jan Handl

foto: Shutterstock, Campiri, zdroj: Campiri

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...