fbpx

Každý Čech ročně vyprodukuje neuvěřitelné 2,5 tuny odpadu, ale jen 56 kg z toho představuje vytříděný odpad. Jak je to s tříděním obalů od kosmetiky a domácí drogerie?

Zveřejněno: 23. 12. 2020

Každý z nás má zažité své beauty a uklízecí rituály. Co když ale nevědomky opakujeme kroky, které škodí naší planetě? Naši každodenní rutinu už máme natolik zautomatizovanou, že si často ani neuvědomíme drobný nedostatek. Protože se ale jedná o opakované kroky, může každý další přidaný nebo vylepšený návyk ve výsledku ušetřit spoustu zdrojů. Každý krok se totiž počítá.

Každý Čech ročně vyprodukuje neuvěřitelné 2,5 tuny odpadu, ale jen 56 kg z toho představuje vytříděný odpad. Jak je to s tříděním obalů od kosmetiky a domácí drogerie? Asi nikdo nepochybuje, do kterého kontejneru patří lahev od aviváže, ale hlavu dokážou zamotat obaly složené z více materiálů.

Kam s obaly z drogerie?

Uveďme si pár příkladů od společnosti Procter & Gamble. Úplně vyprázdněná nádobka gelu na holení Gillette Satin Care patří do šedého kontejneru na kov a víčko pak do žlutého na plasty. A stejně tak naložíte například i s prázdným sprejem na vlasy Pantene. Jednodušší to pak máte se sprejem Aussie SOS na ochranu vlasů prosti teplu, balzámem Aussie Volume nebo šampony či kondicionéry Herbal Essences, protože tam patří všechno do žlutého kontejneru na plast.

odpad dovnitr

Pokud stále trochu tápete, mrkněte se do aplikace „Kam s ním“. A pokud by vás zajímalo, jak zlepšit svoje rutinní beauty a uklízecí činnosti, podívejte se na http://www.rossmanninspiruje.cz/clanky/krasne-ja-krasny-domov-krasna-planeta nebo http://www.rossmanninspiruje.cz/clanky/objevte-krasu-udrzitelnosti, kde najdete spoustu inspirace a objevíte krásu ekologie.

Související…

Papír se dá recyklovat až sedmkrát aneb Co jste o třídění odpadu nevěděliČeši sice hodně třídí, ale firmy nerecyklují. Pomoct má dražší skládkováníZáchod není odpadkový koš aneb 6 věcí, které do kanalizace prostě nepatří

foto: Kamsním.cz, zdroj: Kamsním.cz

Tipy redakce

V Praze se dají za půl hodiny vyžebrat i 2 000, říká bývalý bezdomovec

V Praze se dají za půl hodiny vyžebrat i 2 000, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu tvoříme sami, říká profesor Jan Rak

Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu tvoříme sami, říká profesor Jan Rak

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...