fbpx

Stačí nasednout do pomyslného teleportu v kulisách zahrad Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy a vydat se na cestu kolem světa. Letní program se odehraje na trase New York, Tokio, Benátky, Paříž a Kodaň

Zveřejněno: 30. 6. 2020

Centrum architektury a městského plánování (CAMP) zve návštěvníky na cestu kolem světa. Čeká je deset týdnů pestrého letního programu, během kterého navštíví New York, Tokio, Kodaň, Paříž a Benátky z pohodlí zahradního lehátka a s tematickým drinkem v ruce. Program nazvaný Z města do města nabídne pravidelné čtvrteční letní kino a občerstvení, ale také komentované přednášky a prohlídky po pěti světových metropolích. Letní sezóna začíná 14. července v 19 hodin komentovanou procházkou po New Yorku v podání architekta Adama Gebriana.

Centrum architektury a městského plánování se v létě mění na Centrum architektury a městského putování. Letos se možná do Paříže, Tokia nebo New Yorku nepodíváte, můžete se ovšem skvěle připravit. CAMP nachystal deset týdnů letního programu (14. 7. až 20. 9.) nazvaného Z města do města. Nepotřebujete pas, vízum, preventivní karanténu ani doplatek za nadměrné zavazadlo.

Letní kino v letních městech

Stačí nasednout do pomyslného teleportu v kulisách zahrad Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy a vydat se na cestu kolem světa. Letní program se odehraje na trase New York, Tokio, Benátky, Paříž a Kodaň. Každých čtrnáct dní se zaměří na jedno konkrétní město. Návštěvníci se mohou těšit na pravidelné čtvrteční letní kino, které je zdarma. Na programu je třeba Deštivý den v New Yorku, Půlnoc v Paříži, Před soumrakem, Dánská dívka nebo oblíbený film Bistro Ramen.

Zastávky po světových metropolích doprovodí tematické občerstvení, foodtrucky a pět signature drinků.

Letní program zahájí přednáška a komentovaná procházka po New Yorku od Adama Gebriana, která využije velkolepé pětadvacetimetrové projekční stěny v hlavním sále CAMPu. Dozvíte se, co skrývá mrakodrap bez oken na Thomas Street nebo jak může vypadat jedna z nejdražších staveb financovaných z veřejného rozpočtu. Podíváte se na památník National September 11 Memorial & Museum postavený na pozemku původního Světového obchodního centra nebo na královnu cestovatelských sociálních sítí, vyhlídkovou věz Vessel od britského architekta Thomase Heatherwicka, oživující stále se proměňující čtvrť Hudson Yards. Zastávky po světových metropolích doprovodí tematické občerstvení, foodtrucky a pět signature drinků.

Kemp v CAMPU

Vedle letního programu připravil CAMP také druhou sérii příměstského tábora pro děti ve věku od 9 do 15 let Kemp v CAMPU. Pokud vaše dítko chodí do papírnictví jako do cukrárny, má věčně slepené prsty od lepidla a rádo sleduje svět kolem sebe, tábor v CAMPu je přesně pro něj.

Na táboře si děti ve skupině vyzkouší navrhnout vlastní projekt tak jako architekti a městští plánovači. Kromě toho ale budou zkoumat různé materiály, podívají se na několik krátkých filmů, absolvují bojovku a zacvičí si jógu. Tábor se koná v termínu 24. až 28. srpna vždy od 9.00 do 17.00, stojí 2 900 Kč a přihlášky je možné zasílat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Letní program je zdarma. Kino se koná každý čtvrtek od 16. července do 17. září, vždy po setmění. Podrobnosti o programu sledujte na praha.camp.

Program:

ÚT 14/07 19.00 PŘEDNÁŠKA, Z města do města: New York – Adam Gebrian
ČT 16/07 21.00 LETNÍ KINO, Deštivý den v New Yorku
ČT 23/07 21.00 LETNÍ KINO, Velký Gatsby 
ÚT 28/07 19.00 PŘEDNÁŠKA, Z města do města: Tokio I. 
ČT 30/07 21.00 LETNÍ KINO, Bistro Ramen 
ÚT 04/08 19.00 PŘEDNÁŠKA, Z města do města: Tokio II. 
ČT 06/08 21.00 LETNÍ KINO, Godzilla
ÚT 11/08 19.00 PŘEDNÁŠKA, Z města do města: Kodaň
ČT 13/08 21.00 LETNÍ KINO, Dánská dívka
ČT 20/08 21.00 LETNÍ KINO, Komuna
ÚT 25/08 19.00 PŘEDNÁŠKA, Z města do města: Benátky
ČT 27/08 20.00 LETNÍ KINO,  Smrt v Benátkách
ČT 3/9 20.00 PŘEDNÁŠKA, Z města do města: Benátky II.
ST 09/09 19.00 PŘEDNÁŠKA, Z města do města: Paříž
ČT 10/09 20.00 LETNÍ KINO, Před soumrakem
ČT 17/09 20.00 LETNÍ KINO, Půlnoc v Paříži

Související…

Autor projektu Praha Neznámá: Praha má v sobě kus Šumavy, Paříže i Ria
Milada Kadeřábková

foto: CAMP, zdroj: CAMP

Galerie

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...