fbpx

Zvýšená míra inflace pomalu prostupuje do našich domácností. Ekonomiky států reagují různě, avšak je zřejmé, že vyhnout se jí nemůžeme. Cestou ven může být bitcoin. Jeho omezený počet způsobuje, že je bitcoin deflační. S investováním vám pomohou v české kryptosměnárně Simplecoin, která umožňuje směnu i za české koruny

Zveřejněno: 7. 2. 2022

Současný stav ekonomiky naznačuje, že hrozí vysoká míra inflace. A nejen pro letošní rok. Experti se shodují, že zvýšená inflace nás bude trápit po řadu let (ČNB). Únikem před jejími dopady mohou být kryptoměny, a to konkrétně bitcoin. Tím, že už je ze své podstaty deflační, tak může být spolehlivou cestou ven z toho, jak nespálit své těžce vydělané úspory.

„Je to tak, bitcoinu je omezený počet, klasické měny nikoliv. Sami vidíte, že státy neustále tisknou další a další peníze, čímž svou měnu vlastně oslabují,“ dodává Pavel Niedoba, majitel české kryptosměnárny Simplecoin.

I kryptoměnami se dá platit

Kryptoměny jsou jednou z mála investic, kterými můžete ihned a kdykoliv platit. To je zásadní rozdíl oproti například drahým kovům nebo cenným papírům, kde nejdříve musíte daná aktiva prodat, a získat tak jejich hodnotu zpět v klasické měně. Příkladně lze bitcoin použít k nákupu na Alze, v síti prodejen tabáku GECO či také v mnoha kavárnách a restauracích.

flowee ochrana proti inflaci obrazky do clanku 897x575

 

„Jeho použití stále však roste a příznivci této kryptoměny se mohou těšit na další místa, kde ho bude možné použít k platbě,“ dodává Niedoba.

Jak nakoupit bitcoin?

Nákup bitcoinu rozhodně už není pouze výsadou počítačových nadšenců. Dnes velmi jednoduše nakoupíte tuto kryptoměnu i za české koruny, a dokonce i v české kryptosměnárně nesoucí název Simplecoin. Samotný nákup je otázkou pár chvilek. Zaregistrujete se, přidáte číslo účtu, připojíte peněženku (např. Trezor) a již můžete vyměnit koruny na bitcoin. Více zjistíte již na samotné směnárně Simplecoin.

Související…

Metaverzum, NFT či kryptoměny: Odhalte 6 digitálních trendů pro rok 2022
Jan Handl

foto: Simplecoin, zdroj: Simplecoin

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...