fbpx

Výběrový vzdělávací program vzdal hold talentovaným studentům. Huawei Seeds for the Future letos přinese novinky 1 fotografie
zdroj: Shutterstock

Studenti z téměř dvaceti evropských zemí zakončili svou účast ve studentském programu Huawei Seeds for the Future

Zveřejněno: 4. 2. 2024

Slavnostnímu ceremoniálu v Pekingu předcházela týdenní exkurze po Číně. Účastníci byli vybráni na základě svých výjimečných schopností prokázaných během uplynulého ročníku Seeds for the Future, který již osmým rokem proběhl také v České republice. Proto se slavnostního zakončení zúčastnila i posluchačka Melánie Klvaňová, studentka brněnské Masarykovy univerzity.

V rámci týdenního pobytu se studenti setkali s technologickými experty, pronikli hlouběji do oblasti konektivity a inovací a zapojili se do panelových diskuzí o diverzitě, ekologii a udržitelnosti. „Můj pobyt v Číně překonal má očekávání. Získala jsem nejen nové poznatky, ale i inspiraci pro kariérní růst. Workshopy o design-thinkingu, digitální a zelené transformaci, diskuse o 5G a roli žen ve vedoucích pozicích mi poskytly cenné nástroje a motivaci se i v budoucnu angažovat v udržitelnosti a hledat možnosti spolupráce s technologickými inovátory i napříč státy,“ říká Melánie Klvaňová.

Podpora digitálního ekosystému

Prof. Shahbaz Khan, ředitel regionální kanceláře UNESCO pro východní Asii, během slavnostního ceremoniálu pogratuloval studentům a vyzdvihl vzdělávací aktivity Huawei nejen ve vyspělých regionech. Technologický gigant se totiž před rokem stal přidruženým členem Globální aliance pro gramotnost UNESCO (GAL). „Těší nás, že se vize UNESCO a společnosti Huawei v oblasti vymýcení digitální negramotnosti mladých lidí vzájemně shodují,“ uvedl Khan. „Jako první soukromá společnost, která se stala přidruženým členem GAL, se Huawei zavázala zlepšit využívání technologií pedagogy v rozvojových zemích.“

Přihlášky do letošního programu Seeds for the Future, který se uskuteční v červenci v Římě, budou pro české studenty zahájeny během jara.

Společnost Huawei nicméně hledá nové možnosti ke zlepšování digitálního ekosystému dlouhodobě. To potvrdil i senior viceprezident společnosti Huawei Europe Radoslaw Kedzia, který představil významné novinky pro letošní rok. Zatímco v uplynulých letech se studenti mohli účastnit řady seminářů v online podobě, v červenci 2024 nabídne Huawei týdenní setkání v italském Římě.

„Tato iniciativa přivede studenty z různých koutů Evropy do jednoho města, což podpoří růst rozmanitého ekosystému pro učení a společný rozvoj nápadů v oblasti technologií prospěšných světu (Tech4Good). Dnešním dnem oficiálně zveme studenty STEM oborů, aby se do programu zapojili,“ vyzval Kedzia budoucí zájemce.

Příležitost pro talenty

Vedle změn provázejících programovou náplň představila Huawei také nové možnosti stipendií určených k podpoře talentovaných studentů ICT v Nizozemsku, Bulharsku a na Kypru. Význam podpory nadaných studentů zdůraznila také velvyslankyně Kypru Martha Mavrommatisová. „Společnosti jako Huawei samy investují, a to souběžně s institucionálními iniciativami, jako jsou iniciativy Evropské unie a členských států. Program Huawei Seeds for the Future, jak již název napovídá, se hluboce angažuje v identifikaci místních talentů a podporuje sdílení znalostí mezi odborníky a mladými lidmi.“

Podle moldavského velvyslance Moldavska Dumitru Braghiș je Seeds for the Future nejen příkladem odpovědnosti společnosti, ale také ukázkou závazku vést mladé talenty po celém světě. „Program, jehož cílem je formovat novou generaci lídrů v digitálním věku, přesahuje rámec technických dovedností. Podporuje smysl pro globální občanství, podporuje kulturní výměnu a rozvíjí podnikatelského ducha,“ uvedl v závěru slavnostního ceremoniálu.

Týdenního programu se účastnilo celkem 22 studentů z 18 evropských zemí. „Program mi také umožnil setkání s nadšenými mladými lidmi z různých koutů Evropy a Číny, díky čemuž jsem měla možnost navázat nová přátelství a poznat jejich kulturu a osobnosti. Společně jsme prozkoumali moderní Šen-čen a o něco více tradiční Peking, obdivovali výhledy z jedné z nejvyšších budov světa, zdolali horu Kuan-jin, navštívili ústředí Huawei a nahlédli do jejich vývojového centra a procházeli se po Velké čínské zdi nebo debatovali se zástupci Delegace EU v Pekingu,“ doplňuje Melánie Klvaňová. Přihlášky do letošního programu Seeds for the Future, který se uskuteční v červenci v Římě, budou pro české studenty zahájeny během jara.

Související…

Nic není zadarmo a vzdělání už vůbec. Aneb proč poslat dítě studovat do zahraničí
Tereza Theerová

foto: Shutterstock, zdroj: Huawei

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...