fbpx

Londýn hledá architekta pro nové linky metra. Nová hra už je v prodeji 2 fotografie
Zdroj: Mindok.cz

Příští stanice Londýn je nejnovějším přírůstkem do rodiny zakreslovacích her, které se stávají stále populárnějšími. Za tímto fascinujícím projektem stojí zkušený designer Matthew Dunstan, známý svými úspěchy jako Monumental a Moje knihovnička.

Zveřejněno: 28. 11. 2023

Hra, kterou uvádí společnost Mindok na český trh, vás zavádí do doby, kdy povrchová doprava ve městě není dostatečná, tramvaje nemají místo a létající automobily jsou stále v nedohlednu. Řešení? Podkopat celé město, vytvořit podzemní dopravní síť a nechat tam jezdit soupravy metra.

Hráči mají za úkol vybudovat čtyři linky metra, zelenou, modrou, fialovou a růžovou, spojující různé čtvrti Londýna. Každý hráč ovládá svou mapu Londýna na papíře a v každém kole se otočí karta se symbolem, který hráči spojí s výchozí stanicí své barvy. Zde začíná jejich architektonická vize, kdy provádějí přímé úsečky, vytvářejí trasy a snaží se co nejlépe propojit londýnské čtvrti a turistické atrakce.

Variabilita a rychlé tempo hry

Hra je dynamická a napínavá, zároveň všechny tahy probíhají současně, což udržuje tempo a zajímavost partie. Otočení páté růžové karty ukončuje kolo, přičemž hráči získávají body za své propojené trasy, návštěvy čtvrtí a turistických atrakcí. Konec kola je vždy nečekaný, což přidává do hry nádech strategické nejistoty.

Unikátním prvkem jsou pastelky, které každý hráč používá k zakreslování tras. I když jsou listy hráčů identické, každý kreslí v každém kole něco odlišného, což přináší zajímavý prvek variability. Příští stanice Londýn není pouze zábavnou deskovou hrou, ale také nabízí možnost rozšíření o moduly, které přidávají nové prvky a komplexnost. Karty společných úkolů či speciální schopnosti pastelek obohacují hratelnost a strategické možnosti.

pristi stanice londyn skvela hra

Zdroj: Mindok.cz


Tato hra není jen skvělým rodinným zážitkem, ale také ideálním společníkem pro cestování. S jednoduchými pravidly, rychlým tempem a minimálními požadavky na prostor se stává oblíbenou volbou pro hraní na cestách. Příští stanice Londýn přináší nejen radost, ale i napětí, čímž se stává výjimečným přírůstkem do světa deskových her. Jestliže jste fanoušky deskových her, neměla by chybět ve vaší sbírce, a to jak pro svou jednoduchost, tak pro rychlost, hloubku a zábavu, kterou přináší.

Doporučená cena je 499 Kč.

Související…

Hrajeme si se slovy: Která deskovka vám nejlépe procvičí češtinu?
Klára Kutilová

foto: Mindok.cz, zdroj: Mindok.cz

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...