fbpx

Co ještě nevíte o podlahovém topení? 2 fotografie
zdroj: Pexels

Neexistuje komfortnější způsob vytápění. Když jde teplo od země, potřebujete o pár stupínků nižší teplotu, než při vytápění klasickým radiátorem. Tento komfort si můžete dopřát třeba v celém domě a neprotopit přitom majlant

Zveřejněno: 2. 7. 2022

Když svůj domov vytápíte tak velkou plochou, jako je podlaha, není k vytopení domu potřeba teplota o moc vyšší, než teplota venkovní. Obejdete se bez nevzhledných radiátorů a o praktičnosti a pohodlnosti asi ani mluvit nemusíme.

Podlahové topení funguje na principu zahřívání topných kabelů, fólií nebo rohoží, které jsou umístěny v podlaze. Dnes ale převažují systémy, kdy jsou topné prvky uloženy blízko pod krytinou, čímž zaručují rychlejší dosažení požadované teploty podlahy a také pružnou regulaci. Jejich instalace je méně náročná a umožňuje instalaci suchým způsobem, což ocení zejména majitelé dřevostaveb.

Tip: Podlahové topení, koupelnové radiátory, krbová kamna, oblíbené elektrokotle Mora-Top a další vybavení z oblasti voda topení plyn pořídíte za skvělé ceny na Topenilevne.cz!

Není podlahové vytápění zdraví škodlivé?

V době, kdy se podlahové topení instalovalo do nezateplených objektů a teplota podlahy dosahovala příliš vysokých hodnot, byla tato obava oprávněná. Podlahové topení však do takových budov jako hlavní zdroj tepla nepatří!

mora top electra

Elektrokotel Mora Top (zdroj: Topení levně)


Podlahové topení může mít – pokud je použito v objektu, pro který je vhodné – dokonce i zdravotní benefity. Teplo se totiž šíří sáláním a jen velmi lehkým prouděním, které probíhá na celé ploše. Tím se oproti vytápění radiátory omezuje cirkulace a tím i víření prachu.

Nebude to stát majlant?

Elektřina není zrovna levným zdrojem vytápění. Proto je elektrické podlahové topení vhodné tam, kde se jí co nejméně. Patří tedy především do novostaveb s nízkými tepelnými ztrátami. Je vhodná pro domy energeticky úsporné, nízkoenergetické a pasivní.  

U domu s nízkou potřebou tepla na vytápění vás pak více než cena energie bude zajímat cena pořizovací.  A ta jsou právě u elektrického podlahového topení nízká. Při vytápění domu pomocí elektřiny navíc můžete žádat o sníženou sazbu, která platí až 20 hodin denně. Díky tomu tak ušetříte i na provozu ostatních elektrických spotřebičů.

Související…

I radiátory mohou být stylové. Opravdu!
Komerční článek

foto: Pexels, Topení levně, zdroj: Topení levně

Tipy redakce

Horská dráha: Bývala to zábava pro šlechtu, dnes je i prostředkem eutanazie

Horská dráha: Bývala to zábava pro šlechtu, dnes je i prostředkem eutanazie

Matějská pouť na pražském Výstavišti už běží nějaký ten pátek a zdá se, že...

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až přijmeme, že si realitu tvoříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až přijmeme, že si realitu tvoříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...