fbpx

Druhý ročník Akademie pro začínající podnikatelky AWE dospěl do finále 2 fotografie
Studentky 2. ročníku AWE. zdroj: AWE

Do 2. ročníku ČR Akademie pro začínající podnikatelky AWE, společného vzdělávacího projektu neziskové organizace Business & Professional Women CR a Velvyslanectví USA, se aktivně zapojilo 45 žen, které se rozhodly své podnikání posunout na vyšší úroveň. Od ledna do května 2022 absolvovaly 13 týdnů online studia programu Arizonské státní univerzity a intenzivně pracovaly na rozvoji svých projektů. Celkem 24 studentek pak své projekty příhlásilo do závěrečné soutěže AWE o odměnu 50 tisíc Kč. Cenu za nejúspěšnější projekt získala Klára Hrdá s projektem, který podporuje semenaření v Česku

Zveřejněno: 21. 6. 2022

O účast v projektu byl i díky skvělým výsledkům prvního ročníku velký zájem. Svou přihlášku spolu s byznys plány zaslalo 115 žen, 45 z nich pak dostalo příležitost se zúčastnit samotného studia. „Tak velký zájem nám udělal opravdu velkou radost. Vždy velmi ráda vidím aktivní ženy, které vzaly svou budoucnost do vlastních rukou, rozhodly se pracovat samy na sobě a plnit si své podnikatelské sny. V rámci AWE získaly možnost pracovat na jednotlivých částech svého byznys plánu, získat nové vědomosti důležité pro udržení podnikání i zpětnou vazbu v prostředí plném podpory,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

Nejúspěšnější projekty vybrala porota

Oporou, rádkyněmi a průvodkyněmi celým studiem byly pro studentky tři facilitátorky z řad zkušených podnikatelek -  Bohdana GoliášováLenka Daňková a Ingrid Šůrová. Díky nim úspěšně zvládlo celý studijní program DreamBuilder, který připravila prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity, absolvovat 45 studentek - 24 z nich se pak přihlásilo do závěrečné soutěže, nejlepších 7 představilo své projekty pětičlenné odborné porotě, jejíž předsedkyní byla zakládající partnerka Espira Investments Andrea Ferancová Bartoňová. Vedle ní zasedly Chief Innovation Officer společnosti Deloitte Senta Čermáková a za neziskovou organizaci Business & Professional Women CR Lenka Šťastná, Jana Matoušková a Ivana Šedivá. Obrovský podíl na úspěchu 2. ročníku AWE mají partneři akademie – Velvyslanectví USA v ČR a společnosti Deloitte, MSD a Mary Kay. Mediálním partnerem je také Flowee, kde si můžete pravidelně číst příběhy podnikatelek, které akademii absolvovaly.

vitezky 2rocnikawe

Vítězky 2. ročníku. (zdroj: AWE)


Cenu za 1. místo a šek na 50 tisíc Kč, který jeho majitelce pomůže v dalším rozvoji jejího podnikání, si odnáší Klára Hrdá, která se do AWE přihlásila s projektem Semenařím se Semínkovnou. Ten vychází z Iniciativy Semínkovna, kterou v roce 2015 založila. Za sedm let fungování oslovila Semínkovna v ČR i mimo ni tisíce lidí. Vítězka dále získala příležitost využít pět hodin mentoringu dle vlastního výběru.

Ten je připraven i pro další finalistky, které se se svými projekty umístily na 2. a 3. příčce. Druhá skončila Dana Nerudová a její projekt Piknikon. Jde o seriál kreativních fine-dining pikniků na unikátních místech, která jsou neznámá nebo veřejnosti běžně nedostupná.

Třetí příčka patří Karolíně Sejkorové a jejímu projektu Vinum Carolinum. Loni Karolína zdědila po svém dědečkovi 2,5 ha vinohradů a dva vinné sklípky a dnes již v rukách drží své první vlastnoručně vyrobené lahve vína.

foto: AWE, zdroj: AWE

Tipy redakce

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...