fbpx

Manažerka Deloittu představila program společnosti, který se věnuje mladým talentům

Zveřejněno: 29. 1. 2019

Posledních osm let pracovala pro americké firmy a mnoho času strávila v Silicon Valley. Dnes Senta Čermáková využívá své zkušenosti ve společnosti Deloitte a její cílovou skupinou je takzvaná generace Z, tedy mladí lidé, kterým je v současnosti od 5 do 25 let. Na konferenci Dítě v síti 2018 ředitelka pro inovace popsala, co je pro tuto nadějnou generaci v kariéře důležité a jak s nimi Deloitte pracuje.

Hlavním tématem přednášky byly stáže pro mladé, které se Deloitte podle Senty Čermákové snaží co nejvíce přizpůsobit specifickým potřebám generace Z.

„Čekalo by se, že u nás budou stážisté počítat daně nebo dělat audity. Ale tak to není. Přijdou k nám a mohou si vybrat, zda budou dělat některé z našich aktivit, nebo pracovat na vlastních programech,“ říká Čermáková, která zdůraznila, že společnost na stáže přijímá nadprůměrně chytré a pracovité jedince a maximálně se snaží využít jejich potenciál.

Senta Čermáková (1968)

Vystudovala biokybernetiku na ČVUT. Kariéru začala ve společnosti Digital Equipment, později působila ve společnosti Hewlett-Packard. Zastávala pozice Brand Evangelist, Change Agent a Project Manager v oborech prodejů, marketingu, fúzích a akvizicích. V dubnu 2011 byla jako první žena zvolena Manažerem roku 2010. V současnosti se věnuje inovacím v poradenské firmě Deloitte. Jejím manželem je novinář Miloš Čermák, se kterým má dvě děti, Vavřince a Jolanu.

„Generace Z má velké sociální cítění a zároveň obrovskou touhu po zpětné vazbě. Tu jim nedávám jen já, ale celý tým. Říkáme jim pouze pozitivní věci, a ty negativní posíláme ‚tichou poštou‘“ popisuje dále Čermáková s tím, že stážistům nechtějí snižovat sebevědomí hned na začátku kariéry.

Související…

Facebook si půjčil informace z kreditek rodičů a tahal peníze z dětíZbyněk Malý: Děti na sítích odzbrojuje jejich naivita a důvěřivostTomáš Hrivnák: Problém není internet, problém je chudoba a nevzdělanost

Na konci přednášky Čermáková podotkla, že podle jejích zkušeností není vhodné mladým lidem cokoli zakazovat. „Je dobré jim naslouchat a dát prostor k sebevyjádření.“

foto: Tomáš Železný, zdroj: Dítě v síti

Tipy redakce

Jak zbavit Staré Město pand a medvědů? Praha bojuje proti vizuálnímu smogu

Jak zbavit Staré Město pand a medvědů? Praha bojuje proti vizuálnímu smogu

Vizuální smog nebo vizuální znečištění je možné chápat jako něco, co mění estetiku...

Klima se pod koberec zamést nedá, říkají studenti po pražské stávce

Klima se pod koberec zamést nedá, říkají studenti po pražské stávce

„Na co chodit do školy studovat pro budoucnost, když nás možná žádná nečeká?“ To je...

Riegráče na suchu. Proč rakouský majitel zrušil oblíbenou zahradní nálevnu

Riegráče na suchu. Proč rakouský majitel zrušil oblíbenou zahradní nálevnu

Zima se ještě snaží bojovat s jarem, ale spíš už marně. Měli jsme tu dokonce už pár...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.