fbpx

Nakupování zlata pro investici je v poslední době velmi oblíbené a není se čemu divit, protože jde o skvělý způsob, jak uchránit hodnotu majetku před inflací, jejíž tempo neustále zrychluje. Ale i tady existují rozdíly, kdy můžete zlato nakoupit za příliš vysoké ceny. Jak to udělat, aby investice byla co nejvýhodnější, a odkud se berou zlaté slitky dostupné na českém trhu? Tyto informace najdete přímo v tomto článku

Zveřejněno: 17. 12. 2021

Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Jaký je tedy původ zlatých slitků na českém trhu? Hlavním producentem je Švýcarsko, odkud pochází většina investičního zlata dostupného u našich prodejců.

Právě nutnost nákupu zlata z jiné země však znamená, že si čeští investoři zaplatí o trochu více. Investování do zlata je tak ještě výhodnější například pro Němce či Rakušany. Tento fakt však sám o sobě není tak překvapivý. Mnohem zajímavější a záludnější jsou rozdíly mezi cenami za naprosto shodné slitky u různých prodejců. Otázka je, jak by trh se zlatými slitky vypadal, kdyby se vyráběly na našem území. I tehdy by se mohli prodejci vzájemně předhánět, kdo dokáže na zlatu vydělat co nejvíce.

Pozor na rozdíly cen u různých prodejců

„Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz. Jak to vypadá v praxi? Stačí udělat malý experiment, kdy si porovnáte ceny za daný slitek u více prodejců.

Pokud plánujete velkou investici, je dobré nejdříve prověřit obchod tím, že si objednáte menší slitek.

Měly by být shodné či velmi podobné, ale překvapivým zjištěním je fakt, že rozdíl může být až celých 10 %. Pokud je tedy cena většího slitku 10 000 korun, bude rozdíl 1 000 korun. Problém je ještě větší ve chvíli, kdy máte v plánu pořídit větší objem investičního zlata. Tady může neuvážený výběr prodejce znamenat zbytečnou útratu několika tisíců korun. A ty by se daly mnohem lépe využít pro pořízení další investice, která může v budoucnu přinést další zhodnocení a růst hodnoty vašeho majetku.

Věnujte pár minut výběru nejvýhodnější ceny

A jak to udělat, když nechcete za zlato platit zbytečně velké částky? Základem je nejenom výběr správného produktu, ale především porovnání cen u různých prodejců. Při pátrání na internetu zabere podobné srovnání jenom pár minut, ale můžete díky tomu ušetřit až tisíce korun. Aby to ale nebylo zase tak jednoduché, ještě je potřeba prověřit, jestli zlato kupujete od spolehlivého obchodu. Nejnižší dostupná cena zlata totiž není jediným ukazatelem, na který si musíte dávat při investování do tohoto drahého kovu pozor.

Prověřte si, že se jedná o obchod s jasnou historií, ideálně s několika lety fungování a případně i dostatečným množstvím relevantních recenzí na různých stránkách na internetu. Pokud plánujete velkou investici, je dobré nejdříve prověřit obchod tím, že si objednáte menší slitek. Až když získáte dostatečnou důvěru, můžete se pustit do koupě většího kusu investičního zlata.

Investiční zlato koupíte z pohodlí domova

Dobrou zprávou je, že v dnešní době už všechno tohle zvládnete z pohodlí domova. Na pár kliknutí si vyberete to správné investiční zlato včetně porovnání různých cen. Následně si jenom počkáte na pojištěný balíček v nenápadném balení a můžete kousek cenného kovu uschovat na místo vyhrazené pro vaše investice.

Díky těmto možnostem je investování do zlata opravdu velmi jednoduché a zvládne ho naprosto každý. Jde o skvělou příležitost pro všechny, kteří chtějí mít investici ve fyzické podobě a plně ve své režii.

Související…

Darujte investiční zlato jako hodnotný a pozorný dárek
Komerční článek

foto: Depositphotos, zdroj: Zlaté Mince

Tipy redakce

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...

Horská dráha: Dříve zábava pro šlechtu, dnes i prostředek eutanazie

Horská dráha: Dříve zábava pro šlechtu, dnes i prostředek eutanazie

Matějská pouť na pražském Výstavišti už běží nějaký ten pátek a zdá se, že...