fbpx

Nová policistka, která se do služby přihlásila po loňských útocích na mešity v novozélandském městě Christchurch, se stane první důstojnicí v historii zdejších ozbrojených sil, která bude nosit hidžáb

Zveřejněno: 14. 12. 2020

Podle informací magazínu Vice novozélandská policie do své oficiální uniformy vůbec poprvé integruje hidžáb. Na vytváření nové speciální uniformy, která respektuje víru islámských důstojnic, policie spolupracovala s muslimskou studentkou Královské novozélandské policejní akademie. Jde o třicetiletou Zeenu Aliovou, která se k policii přihlásila po teroristických útocích ve městě Christchurch v roce 2019 a promovala před pár týdny. Stane se tak první důstojnicí v historii Nového Zélandu, která bude nosit hidžáb jako součást uniformy.

Během policejního výcviku Aliová vyzkoušela několik materiálů a stylů a radila, jak by bylo možné hidžáb vylepšit, aby byl praktický, funkční a pohodlný. V době, kdy dokončila náborový proces, měla již k dispozici oficiální hidžáb se značkou policie.

Že policie potřebuje více muslimských žen, si uvědomila právě po útocích na mešity v Christchurch.

Aliová, která pochází z Fidži, tvrdí, že je hrdá na to, že bude moci touto cestou prezentovat a hájit muslimskou komunitu a zejména muslimské ženy, které do té doby ve federálních silách země neměly zastoupení. Že policie potřebuje více muslimských žen, si uvědomila právě po útocích na mešity v Christchurch. „Kdybych se k policii připojila dříve, mohla jsem být na místě a pomáhat,“ řekla pro Vice.

Odraz komunit

Novozélandská policie v prohlášení uvedla, že uznává hodnotu, kterou různé pohledy a zkušenosti přinášejí, a věří, že respektování těchto principů jí pomůže zlepšit se v tom, čemu se věnuje.

Rozmanitost zkušeností a dovedností je prý pro policii nutná k tomu, aby mohla efektivně sloužit potřebám komunit na Novém Zélandu dnes i v budoucnu. „Tím, že odrážíme komunity, kterým sloužíme, a oceňujeme rozdílné myšlení, usilujeme o dosažení lepšího řešení problémů a dosahování lepších výsledků,“ stojí v prohlášení.

Související…

Hidžáb modelka mění svět modelingu. I pohled na muslimské ženyPrvní žena afghánského graffiti riskuje pro umění vlastní život Bravo! Marvel Cinematic Universe má novou muslimskou superhrdinku

foto: Vice (New Zealand Police), zdroj: Vice

Tipy redakce

Taky rádi fotíte? 99 procent fotek, které pořídíte, nikoho nezajímá. Ani vás

Taky rádi fotíte? 99 procent fotek, které pořídíte, nikoho nezajímá. Ani vás

Novinář Chris Taylor na serveru Mashable pregnantně vyjádřil stav , ve kterém se...

Bývalý bezdomovec: V Praze se obvykle dají za půl hodiny vyžebrat i dva tisíce

Bývalý bezdomovec: V Praze se obvykle dají za půl hodiny vyžebrat i dva tisíce

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...