fbpx

Co všechno je potřeba navštívit v západoafrické zemi, abyste si užili místní atmosféru

Zveřejněno: 19. 12. 2019

Maroko má vše, na co si vzpomenete. Navíc je tato exotická země bohatá na kulturu a přírodní krásy doslova za humny. Na rozdíl od jiných destinací můžete nasávat místní atmosféru už za tři a půl hodiny. Co na dovolené v této africké zemi nesmíte minout?

Okuste tradiční život

Marrákeš je typickým původním marockým městem, kde na vás na každém rohu dýchne jedinečná atmosféra. V historickém centru nechybí tradiční trhy plné místních výrobků, produktů a skvělého jídla. Po setmění můžete nejen na náměstí potkat zaklínače hadů a mnohé další pouliční umělce.

Návštěva Sahary by rozhodně neměla chybět ve vašem seznamu.

Chcete-li se podívat pod pokličku tradičního života v Maroku, pak si Marrákeš nesmíte nechat ujít. Město bylo založeno roku 1062 a později se stalo významnou křižovatkou pro kupce a obchodníky z okolí. I přes svou bohatou historii ale ve městě nechybí ani moderní stavby.

Nekonečný svět pouště

Rozloha africké pouště Sahara činí přes devět milionů kilometrů čtverečních, není divu, že zasahuje i do Maroka. Návštěva Sahary by rozhodně neměla chybět ve vašem seznamu. Zpříjemnit si ji můžete jízdou na velbloudovi, díky čemuž si alespoň na malou chvilku vyzkoušíte, jaké to bylo v dávných dobách putovat obchodně několik měsíců přes celou poušť.

Každý průvodce pro Maroko vám navíc doporučí na poušti strávit také noc, turisté přespávají obvykle ve stanech postavených z koberců uprostřed písečných dun. Večer si pochutnáte na dobrém jídle s místními berbery, poslechnete tradiční písně a ráno zažijete nezapomenutelný východ slunce.

Navštivte evropskou Casablancu

Casablanca je bílou perlou Maroka. Město je pravým opakem Marrákeše, nepyšní se bohatou historií nebo honosnými paláci, jedná se naopak o moderní marocké město, které láká na maurský styl, krásné pláže, skvělé nákupní možnosti a zábavu. Ten, kdo je nočním živlem a miluje kulturu, se zde zaručeně nudit nebude.

Značná část místních obyvatel je původem z Evropy, a tak má přístavní město evropský nádech.

O tom, že Casablanca není typické marocké město, svědčí i fakt, že nynější název vznikl pošpanělštěním původního Casa Branca, navíc značná část místních obyvatel je původem z Evropy, a tak má přístavní město evropský nádech.

K vodopádům Uzúd

Jedinečnou podívanou nabízejí vodopády Uzúd, které jsou třístupňové a vysoké 110 metrů. Nachází se na velmi klidném a odlehlém místě, které ještě ani zdaleka není poznamenáno davy turistů. V okolí tak můžete spatřit divoká zvířata a především téměř nedotčenou přírodu, zelená údolí, sady, jeskyně a soutěsky řek El Abid.

Uzúd v překladu znamená mlít nebo drtit, nedivte se tak velkému množství mlýnů a lisoven oleje v blízkosti vodopádů. Pokud se na toto místo vydáte, pak výlet zakončete v berberské vesničce Tanaghmelt, kde opět nasajete tradiční marockou atmosféru a kde můžete zakoupit suvenýry od místních obyvatel.

Související…

Vydejte se za teplem do Asie. Co nejkrásnějšího vás čeká na dovolené v Thajsku?
Komerční článek

foto: Profimedia, zdroj: cKlub

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...