fbpx

Make America Healthy Again: Očkování jak kdo chce a místo koncentráků wellness farmy 1 fotografie
Profimedia (koláž Zdeněk Strnad)

Taky máte pocit, že se to v Americe tak trochu vymklo? Nejste sami. A bude hůř.

Zveřejněno: 24. 2. 2025

PONDĚLNÍ ROZCVIČKA ZDEŇKA STRNADA. Jeden z posledních zimních týdnů je plný absurdních zdravotních zpráv. Nejdříve nastavíme zrcadlo za "velký krásný oceán", jak říká muž s nejoranžovějším tupé na světě.

Americký ministr zdravotnictví Robert F. Kennedy Junior se dlouhodobě projevuje jako zarytý antivaxer. Pro úplnost dodejme, že stejně jako doktorka Peková nebo český SMIS-lab říká "očkujte, ale...", přičemž nejpozději od doby vysílání Hry o trůny víme, že "všechno, co je před slovem ale, je kravina".

Takže pan RFK vydal (mimo jiné) uprostřed chřipkové epidemie nařízení o tom, že se má přestat s komunikací očkování, místo toho se má klást větší důraz na "informovaný souhlas", což je de facto stav, kdy vy sdělíte pacientovi určitá data a on se podle nich rozhodne, lékaře netřeba. Toto se děje v situaci, kdy v Texasu probíhá epidemie spalniček, nemoci, kterou jsme považovali téměř za vymýcenou, a téměř všichni ze 48 nemocných jsou neočkovaní. „Vzhledem k vysoce nakažlivé povaze tohoto onemocnění,“ uvedlo texaské ministerstvo zdravotnictví, „jsou pravděpodobné další případy.“

 

 

 

RFK je mistr inovací. Rozhodl se, že udělá Ameriku znovu zdravou, resp. rozhodl o tom, že do zdravotní péče zapojí umělou inteligenci. Vláda Spojených států se podle něj zavázala k tomu, že každý Američan bude mít do 100 mil dostupnou nemocnici, a jelikož v současné době americké nemocnice v málo obydlených oblastech spíše zavírají, mohla by pomoci umělá inteligence. Ta je už podle ministra na takové úrovni, že dokáže diagnostikovat zdravotní potíže stejně dobře jako živí lidé.

A co s těmi uzavřenými nemocnicemi? Mohli by je předělat třeba na "wellness centra", což není nic jiného než newspeak pro koncentrační tábory, kde se lidé s mentálními problémy budou uzdravovat tvrdou neplacenou prací místo toho, aby do sebe cpali léky. 

 

A zvířátko nakonec: Když jste v něčem šestí na světě, chcete pravděpodobně víc. Internetový prohlížeč Opera, který mají nainstalovaný asi 2 procenta lidí (včetně autora tohoto článku), začal nabízet zajímavou vlastnost: Když se 14 dní neobjevíte online, předpokládá, že je po vás, a proto se ve vaší historii vyhledávání objeví údaje o pomoci charitativním organizacím, odkazy na životopisy slavných filozofů na Wikipedii, dotazy na možnosti pěstování rajčat na balkóně ve čtvrtém patře, prostě místo všeho porna a zpráv o tom, jaké nové podoby nabyl mesianistický komplex Elona Muska, tam bude něco hodně hezkého. 

 

Schválně, jak dlouho vám trvalo, než jste přišli na to, že to je fejk? Předpokládám, že přesně do přečtení předchozí věty – když ono to zní tak lákavě, že? Jedna z nejoblíbenějších funkcí na mobilních telefonech je "smazat historii vyhledávání", nabízí to několik variant, od "vždy" až po "poslední hodinu". A copak je nejčastějším tématem, kvůli kterému lidé mažou historii vyhledávání? Uhodli jste, je to pornografie. No a vy byste přece nechtěli, aby vaši potomci po vašem skonu objevili, že se vám líbily rozsochaté milfky, oblečené do pytlíků od brambůrek McDonald's, že? 

Hezký a ničím nerušený týden!

Související…

Zapírám, že byt je můj, aby si lidi nemysleli, že jsem zloděj
Zdeněk Strnad

foto: Profimedia (koláž Zdeněk Strnad)

Tipy redakce

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Zde je řešení pro ty, kdo se nechtějí odstěhovat

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Zde je řešení pro ty, kdo se nechtějí...

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...