fbpx

Výstava eMOTION poutá velkou pozornost v korejském Soulu 1 fotografie
Zdroj: ALPHONSE MUCHA eMOTION

Úspěšná výstava velkoplošných projekcí děl Alfonse Muchy, která v loňském létě zaznamenala obrovský návštěvnický úspěch v prostorách Jízdárny Pražského hradu, aktuálně těší milovníky českého secesního Mistra v metropoli Jižní Korey.

Zveřejněno: 2. 8. 2023

Návštěvníci se mohou těšit na unikátní multimediální zpracování obrazů a plakátů Alfonse Muchy v nadživotní velikosti, v pohybu a 3D prostoru. Nechybí ani projekce vitráže z katedrály sv. Víta, silný emoční zážitek nabídne též projekce Slovanské epopeje, kde návštěvníci stanou v samotném centru dění nejvýznamnějších milníků historie slovanských národů, obklopeni živými výjevy z monumentálních ohromujících pláten. A to vše za doprovodu originální orchestrální hudby. Výstava se skládá ze dvou částí, a to jednak z již zmíněných projekcí a také edukační části, kde zájemci najdou spoustu informací o životě a díle Alfonse Muchy.

Druhé zastavení Alfonse Muchy v Soulu během čtyř let

„Velice nás těší spolupráce s korejským partnerem. Díky ní můžeme nabídnout tuto nezapomenutelnou výstavu v jednom z nejprestižnějších kulturních center světa. Doufáme, že výstava ALPHONSE MUCHA eMOTION získá minimálně stejný ohlas jako naše předchozí výstava originálních děl v Soulu a osloví nejen milovníky umění, ale také širokou veřejnost. Věříme, že ALPHONSE MUCHA eMOTION přiláká návštěvníky ze všech koutů světa. S napětím očekáváme ohlasy a reakce na tuto výstavu, která představuje nový způsob, jak vnímat a prožívat díla velikána umění Alfonse Muchy,“ říká Richard Fuxa, spoluautor projektu iMUCHA, jehož je ALPHONSE MUCHA eMOTION součástí.

Připomeňme, že předchozí představení díla Alfonse Muchy v Soulu, kdy zde byla v roce 2019 vystavena celosvětově nejkomplexnější sbírka jeho originálních artefaktů (která položila také základ eMOTION), přilákala během pouhých pěti měsíců bezmála 200 000 návštěvníků.

Návštěvníci se mohou těšit na unikátní multimediální zpracování obrazů a plakátů Alfonse Muchy v nadživotní velikosti, v pohybu a 3D prostoru. Nechybí ani projekce vitráže z katedrály sv. Víta, silný emoční zážitek nabídne též projekce Slovanské epopeje, kde návštěvníci stanou v samotném centru dění nejvýznamnějších milníků historie slovanských národů.

„Mám obrovskou radost, že se můžeme opět po letech podívat do Soulu s naším novým projektem. Je to svátek všech více než 300 lidí, kteří se na projektu iMUCHA eMOTION a iMUCHA SHOW podíleli.

Po úspěchu našeho dřívějšího hudebního projektu Vivaldianno City of Mirrors už vím, jak jsou Korejci vnímavé a citlivé publikum. Doufám, že i dílo Alfonse Muchy v moderní digitální podobě s originální komponovanou hudbou zaujme korejské diváky,“ dodává Michal Dvořák, další ze spoluautorů projektu.

Multimediální projekt je k vidění v Dongdaemun Design Plaza – úžasném futuristickém objektu podle návrhu světoznámé architektky Zaha Hadid – od 22. července do 30. října letošního roku. Výstavu v Koreji pořádá SY Comad Co., Ltd. a jejími sponzory jsou Velvyslanectví České republiky v Soulu, Kukmin Ilbo, Credit Guarantee Fund, Investment: BI a LITY PRIVATE EQUITY.

Více informací o výstavě v Soulu najdete na instagramu @imucha2023.

Související…

Nová show iMucha předčí i zážitek z 3D kina, říká producent Michal Dvořák
Milada Kadeřábková

foto: ALPHONSE MUCHA eMOTION, zdroj: Imucha.com

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...