fbpx
Zveřejněno: 20. 9. 2017

Děti, které se aktivně věnují sportu, mají v budoucím životě větší šanci na úspěch. Právě díky tréninkům se totiž naučí mentální odolnosti, vytrvalosti i disciplíně. A přesně tyto vlastnosti mohou následně uplatnit téměř v jakékoliv kariéře. Proč tomu tak je, vám vysvětlí globální stratég a kouč Jan Mühlfeit spolu s lektorkou Kateřinou Novotnou v novém díle našeho pořadu.

Pozitivní návyky ze sportu mohou děti využít i v reálném životě. "Mentální odolnost znamená to, že jste schopni podávat dobré výsledky i tehdy, když se vám zrovna nedaří. Zároveň je potřeba vést děti k vytrvalosti. Pamatujte, že vyhrávají jen ti, kteří nepřijmou "ne" jako finální odpověď," říká Jan Mühlfeit.

"Už jen to, že mají vaše ratolesti pravidelný rytmus a musí docházet na tréninky, přestože se jim kolikrát nechce, jim dává základ pro budoucí život. Uvědomí si, jak je nutné na sobě pracovat," dodává Kateřina Novotná. 

katka a mulf

Kniha Jana Mühlfeita a Kateřiny Novotné "Odemykání dětského potenciálu - Rodič jako pozitivní kouč" by měla být na trhu v průběhu jara 2018.

O tématech, která se probírají na kurzech Odemykání dětského potenciálu, připravují Jan s Kateřinou i stejnojmennou knihu s podtitulem "Rodič jako pozitivní kouč". Bude rozdělena do čtyř základních kapitol: sebepoznání, budování sebedůvěry, sebeuznání a sebevyjádření. "Naším cílem je, aby po přečtení knihy rodiče umožnili žít svým dětem autentický život a aby mohly děti využít talenty, se kterými se narodily," vysvětluje Jan Mühlfeit. 

Více o knize, sportu i o tom, jak pomoci svým dětem dostat se do flow, se dozvíte v našem videu. A pokud vás napadá otázka, která v pořadu ještě nezazněla, neváhejte svůj dotaz odeslat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Tipy redakce

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Profesor Jan Rak: Ráj na zemi nastane, až zjistíme, že si realitu vytváříme sami

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o...

Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá. Zvítězí teorie spiknutí?

Třetina mileniálů v USA pochybuje, zda je Země kulatá. Zvítězí teorie spiknutí?

Tajná spiknutí okolo celebrit nejsou až tak nová. To první se objevilo na sklonku...

Pokračováním v prohlížení těchto stránek souhlasíte s Podmínkami užití a Pravidly využití Cookies.