fbpx
Zveřejněno: 15. 5. 2017

Osobní život věnovaly tomu, aby mohly pomáhat tisícům psů. S rukama od bahna a vodítky v ruce se partner prý těžko hledá. Odměnou, kterou by ale dvojice Lenka Frková a Anežka Jedličková, nevyměnily za nic na světě, je pro ně pohled na to, jak se ze zuboženého zvířete stává sebevědomý jedinec.

Na Laskavce, kterého vyhlašuje Nadace Karla Janečka, nominovala dvojici společná přítelkyně Zuzana Beránková. Podle ní činí Lenka a Anežka zcela ojedinělou věc. Obě mladé ženy se věnují psům už několik let – zcela nezištně poskytují a hledají domov zbídačeným zvířatům, která jsou často zablešená a s duší zlomenou. Děvčata fungují prý jako psycholožky, které napravují zlomené psí duše.

maxresdefault.jpg

Psům věnují veškerý volný čas. Už jich napravily desítky.

„Nechceme psy zavírat jen tak pro nic v kotcích. Nelíbilo se nám, jak se s nimi zachází v útulku, a tak jsme si udělaly vlastní,“ tvrdí zakladatelky Voříškova. Na pozemku, kde svůj útulek provozují, není elektřina – tu zajišťují solárními panely a vodu mají ze studny s ruční pumpou. Jsou to náročné podmínky, ale i tak čtyřnohým kamarádům věnují veškerý volný čas. Polovinou jejich náplně je hledat nové majitele pro ty psy, které mají samy doma, a druhou polovinou je hledání partnerů, kteří si psy vezmou do dočasné péče k sobě domů. „Dobrovolníkům pak platíme veterinu i granule,“ dodávají. 

Péči o pejsky navíc neváhají platit i z vlastních peněz. Z ustrašených a často i týraných tvorů tvoří zdravá a šťastná zvířata. Obě ženy bojují také proti množírnám.

Čtěte také: 

Den co den převádím děti ráno přes přechod, říká Hana Vaňousová

Děti potřebují laskavost, tvrdí učitel Jindřich Hašek

Video: Bezdomovec dostal kartonový buben. Jeho reakce vás dojme!

 

Tipy redakce

Pohyb severního magnetického pólu se pořád zrychluje. To ohrožuje Zemi

Pohyb severního magnetického pólu se pořád zrychluje. To ohrožuje Zemi

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...

V Praze se dají za půl hodiny vyžebrat i 2 000, říká bývalý bezdomovec

V Praze se dají za půl hodiny vyžebrat i 2 000, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...