fbpx

Zveřejněno: 10. 1. 2017

Koupelové balistiky a bomby hýbou světem. Díky nim dostává totiž obyčejná koupel zcela nový rozměr. Duhová voda a okvětní lístky vytvoří z vaší vany přímo pohádkové místo, ze kterého se bude jen těžko odcházet

Barevné bomby ocení i naši nejmenší. Řekněte svým dětem o pomoc a užijte si společné radostné chvilky už při výrobě. 

bomby 2

Budete potřebovat

• 200g jedlé sody
• 100g kyseliny citronové
• 100g soli do koupele
• 3 lžíce olivového oleje
• potravinářské barvivo
• esenciální olej
• sušené bylinky nebo třpytky
• voda

Jak na to? Jednoduše!

Nasaďte si ochranné rukavice a ve větší skleněné misce smíchejte všechny suché ingredience dohromady. Dejte si pozor, aby byly opravdu důkladně promixované. Můžete přidat i oblíbenou bylinku jako třeba uklidňující levanduli. Skvěle poslouží i okvětní lístky růže. Nezapomeňte ani na efektní třpytky, které seženete v každé galanterii nebo ve výtvarných potřebách.

Do samostatné misky přidejte olivový olej, dvě až tři lžičky vybraného vonného olejíčku a jednu lžíci vody.

Tekutý mix přimíchejte metličkou k suchým přísadám, buďte ale opatrní, aby vám směs nezačala reagovat, tedy šumět. Nyní je čas přidat pár kapiček potravinářského barviva. Zde se řiďte heslem ,,Méně je někdy více” a zbytečně to nepřehánějte. Opět promíchejte, tentokrát už důkladně za pomoci vašich rukou.

Hotová směs by se vám neměla rozpadat a tvořit hrudky. Pokud se drolí, navlčete ji trochou vody a můžete plnit do formiček. Plastové formy zakoupíte na internetu, nebo můžete použít staré vánoční dekorace, silikonové formičky na muffiny či led, tady se fantazii meze nekladou. Nádobu tedy nejprve vymažte olejem. Rozmyslete si jestli chcete, aby měla bomba navrchu nějakou dekoraci v podobě bylinky, květů či flitrů. A pokud ano, přiložte ji na dno formy a následně začněte plnit připravenou směsí.

c59fb161e2c069a3420a1dc8f16f651b

 Vyčkejte dvacet minut a vyjměte bombu z formy. Nechte ji schnout alespoň několik hodin (ideálně však přes noc) na suchém teplém místě, mimo dosah slunečních paprsků. Poté si už směle můžete vychutnávat svou voňavou relaxační koupel. Ale pamatujte, že vám bomba vydrží maximálně pár týdnů a následně její aromatické účinky vyprchají. Naložte se do příjemné lázně tedy radši dřívě než později :-).

 

Podařilo se vám bombu vyrobit? A jakou vůni éterického oleje jste zvolili?

foto: Pinterest

Tipy redakce

Kdy u lidí nastává smrt? Odpověď přinesly pokusy s prasečím mozkem

Kdy u lidí nastává smrt? Odpověď přinesly pokusy s prasečím mozkem

Je smrt něco nezvratného? A kdy vlastně nastává? Všechny vyspělé státy mají ve...

Horská dráha: Dříve zábava pro šlechtu, dnes i prostředek eutanazie

Horská dráha: Dříve zábava pro šlechtu, dnes i prostředek eutanazie

Matějská pouť na pražském Výstavišti už běží nějaký ten pátek a zdá se, že...