fbpx

Zveřejněno: 20. 3. 2017

Myslíte si, že se dobře znáte? A co když to tak není a nevědomě jednáte ve svůj neprospěch? Cesta, jak to zjistit, vede k první osobě, která se specializuje na rodinné konstelace. 

Jedním z nástrojů, kterým se dá prověřit, nakolik se náš životní kompas vychýlil, jsou rodinné konstelace. Díky této metodě mohou lidé spatřit své vnitřní i vnější uspořádání. Aneb jak říkali už ve starověkém Egyptě, slovy Herma Trismegista„Jak nahoře, tak dole", v tomto případě je to: „jak uvnitř (ve svém nitru), tak venku (ve svém životě)". Pokud chcete odhalit své skryté tendence a vydat se na dobrodružství hluboké sebereflexe, máte možnost.

despair 513529 640

V čem tkví tajemství

Hlavní „kouzlo" této techniky je v podstatě o ztrátě vlivu mysli. Vydáte se na setkání se svými ryzími emocemi a pocity svého nitra. Získáte příležitost vidět situaci a potažmo i svůj život očima nezastíněnýma racionalitou, strachem a bolestí. Uvidíte naplno a jasně své postoje a mechanismy, skrze které se vztahujete ke světu a k lidem. Budete hledat východiska, ale naleznete též slepé uličky, kterými cesta nepovede.

Vztahy hlavou nevymyslíš

"Základem mé práce je vždy ostré a jasné pojmenování, bez něj je cesta za změnou často pouze slepým ramenem. Hledám průchodnost a východisko nejen s ohledem na celkovou změnu a velký životní obzor, ale vždy se věnuji konkrétním praktickým krokům, které tam povedou. Prostor dostává i kontext a porozumění, aby integrace proběhla hladce a bez kodrcání. Uzavření celého procesu považuji za stejně důležité jako odhalení jeho příčin," říká odborník na rodinné konstelace Vladimír Münz.

couple 1396314 640

Klasická konzultace rodinných konstelací může probíhat ve skupině, ale samozřejmě také individuálně. Velice důležitá je při nich otevřenost a svoboda komunikace. Je nutné si najít takového kouče, který vás dokáže odhadnout, bude vám rozumět a získá si vaši důvěru. Jen tak se totiž společně dokážete dobrat správnému řešení vašeho problému. 

 

Zdroj: Náhoda.com, Foto: Pixabay

Tipy redakce

Změní vesmírní chameleoni Einsteinovu teorii relativity?

Změní vesmírní chameleoni Einsteinovu teorii relativity?

Vesmír se rozpíná a zároveň zrychluje. O tom mezi vědci panuje v zásadě shoda....

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Severní magnetický pól se hýbe a jeho pohyb se zrychluje. Země je v ohrožení

Jdu na sever. A už jdu na jih! Tenhle výrok učitele ze hry Dobytí severního pólu...